Splićanke za svega 15-ak minuta razbile ekipu ŽRK Bjelovar

PRVA RUKOMETNA LIGA ZA ŽENE – 13. KOLO:

Nakon dvije pobjede na otvaranju drugog dijela prvenstva rukometašice Bjelovara doživjele su poraz. U derbiju 13. kola na gostovanju kod Splita 2010 poražene su s čak deset pogodaka razlike.

ŽRK SPLIT 2010 – ŽRK BJELOVAR     30:20   (17:11)

BJELOVAR: Pokopac (7 obrana), Sofić (2 obrane), Nikšić, Madžarević 3, Jelenović, Oremović 5, Paštar 1, M. Gavrić 2, Gašparović 3, Vukojević, Ivanda 1, N. Pifar, Petrović 2, AM Gavrić 3, Ravenščak, TRENER: Dario Obran

SEDMERCI: Split 4 (7), Bjelovar 3 (4), ISKLJUČENJA: Split 2 min, Bjelovar 10 min.

Porazom u Splitu rukometašice Bjelovara zaostale su u borbi za treće mjesto za dva boda iza Splita 2010 i Dugog Sela. Međutim, ovaj poraz u Splitu sasvim je razumljiv jer Splićanke imaju puno bolju ekipu koja će sasvim sigurno osvojiti treće mjesto, dok Bjelovarčankama ostaje borba sa Dugim Selom za četvrtu poziciju.

Utakmica u Splitu odlučena je već nakon prvih 15-ak minuta. Naime, Split je u 13. minuti imao vodstvo od 9:1 koje je najavljivalo jednosmjernu utakmicu. Već tada je trener Dario Obran potpuno izmijenio sastav i u igru je poslao mlade igračice.

Ta mlada ekipa uspjela je napraviti seriju 5:0 kojom je zaostatak smanjila na prihvatljiva četiri pogotka, ali tada je Split pojačao ritam i ponovo došao do prednosti od deset pogodaka koje je znalački održavao sve do kraja utakmice.

Dario Obran, trener ŽRK Bjelovara

Nakon utakmice trener Dario Obran nije bio previše iznenađen, ali nije bio ni previše razočaran porazom svoje ekipe.

– Čestitam Splitu na zasluženoj pobijedi. Splićanke su bile bolje, a inače imaju bolje posloženu ekipu koja je sastavljena mahom od kadetskih i juniorskih reprezentativki. Nas ovaj poraz nije iznenadio. Ovo je naša realnost i nama ostaje borba za četvrto ili peto mjesto čime moramo biti zadovoljni. Moramo se okrenuti našim mladim rukometašicama, jer starije igračice pomalo gube dah – kazao je Obran, trener ekipe ŽRK Bjelovara koja će u 14. kolu ponovo putovati u goste. Ovom prilikom u Varaždin gdje će joj se suprotstaviti ekipa Koke.