Rukometaši Bjelovara napravili veliki korak prema kvalifikacijama za Premijer ligu

PRVA RUKOMETNA LIGA SJEVER

Pred prepunom Dvoranom europskih prvaka rukometaši RK Bjelovara vratili su se na drugo mjesto ljestvice Prve rukometne lige sjever.

U sjajnoj rukometnoj atmosferi kakva već duže vrijeme nije viđena na njihovim utakmicama, rukometaši Bjelovara sa šest pogodaka razlike pobijedili su Sisak koji im je izravni konkurent za to drugo mjesto koje donosi kvalifikacije za popunu Premijer lige.

RK BJELOVAR – RK SISAK    32:26 (17:17)

BJELOVAR: Pronožac, Poljak, Cvitanović, Mihailić, Grubišić 11, Trninić 4, M. Lukačec 2, Jurjević, Šimunović 1, Došljak, L. Lukačec, Pedić, Marić, Baković 13, M. Kozić 1, Tuković, TRENER: Miroslav Habijanec

SISAK: Sabljak, Senčar 1, B. Lamza, Gnjatić 2, Njegovan 2, Pranjić, Zakić 6, Milić, Prišek, 5, Paljuši 6, Balija, Špiler 1, Živković 2, Žarković, Jurković, TRENER: Josip Ražić

SEDMERCI: Bjelovar 4 (4), Sisak 4 (5), ISKLJUČENJA: Bjelovar 4min, Sisak 8 min.

Bila je to prava derbi rukometna utakmica u kojoj su obje ekipe imale svojih svijetlih i tamnih trenutaka. Sisak je cijelo prvo poluvrijeme proveo u vodstvu od dva do tri gola razlike, a njihova minimalna prednost trajala je sve do zadnje minute prvog poluvremena kad je Fabijan Grubišić izjednačio na 17:17, rezultatom kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao rukometašima Bjelovara. Na krilima sjajnih i efikasnih Tina Bakovića i Fabijana Grubišića, koji su zajedno postigli 24 pogotka, RK Bjelovar je iz minute u minutu povećavao svoju prednost koja je do 45. minute iznosila pet pogodaka, da bi na kraju sve završilo sa šest pogodaka, razlikom koja je prema uloženom trudu i igri mogla biti veća u korist RK Bjelovara.

Ovom pobjedom rukometaši Bjelovara napravili su mali korak za rukomet, ali veliki za svoj klub.

Drugim riječima, nije vrijeme za pravljenje ražnja dok zec još trči šumom. Dva kola prije kraja prvenstva imaju jedan veliki bod prednosti pred Siskom, što je puno ukoliko u ta zadnja dva kola u gostima pobjede mladu ekipu Rudara 2 i u zadnjem kolu Čakovec koji je već osvojio naslov prvaka, ali i ukoliko odigraju ritmom i zalaganjem kao protiv Siska i ukoliko pokažu želju za pobjedom kao sinoć, koja je za svaku pohvalu.

Međutim, kako nije vrijeme na hvalospjeve i razmišljanje o kvalifikacijama govore i izgubljene utakmice protiv Požege, kadeta Nexea, Valpovke, Đakova, koje su RK Bjelovar kao glavnog favorita za osvajanje naslova prvaka dovele do teške borbe za drugo mjesto.