Rukometaši Metalca za pet minuta pomeli RK Bjelovar

PRVA RUKOMETNA LIGA SJEVER – 5. KOLO

Gledajući po ostvarenim rezultatima u prva četiri kola susret rukometaša Metalca i RK Bjelovara bio je derbi jer oba protivnika u ta četiri kola upisala su dvije pobjede i dva poraza.

Taj derbi pisao je samo na papiru jer u petom kolu, koji je odigranom u Zagrebu, boljom i spretnijom pokazala se domaća momčad Metalca koja je nadahnutom igrom u drugom poluvremenu doslovno pomela s parketa nekako indisponiranu momčad RK Bjelovara koja nije imala snage zaustaviti silovite napade zagrebačke momčadi tako da može biti sasvim zadovoljna što je Zagreb napustila sa porazom od sedam pogodaka razlike.

RK METALAC – RK BJELOVAR    32:25  (15:12)

METALAC: Njegovan 6, Radovanović, Turkalj 8, Konforta 3, Seferović 2, Lončar, Goda 5, Ševo, Lušić 1, Pleše, Varović, Živković 5, Galić, Divjak 2. TRENER:

BJELOVAR: Rukhadze, Tuković, J. Čulo 1, Ač, Švenda 1, Vuglač, Trninić, Šimunović 2, Budemac 2, Saraja 2, Mihailić 3, L. Čulo, Marić 8, Kozić 6. TRENER: Silvio Ivandija

SEDMERCI: Metalac 2 (3), Bjelovar 1 (3). ISKLJUČENJA: Metalac 8 min, Bjelovar 2 min.

Oslabljeni za povrijeđene Grizelja i Jurjevića, ali i s Mariom Vuglačem na klupi, RK Bjelovar u poluvremenu nije se uspio nametnuti domaćim rukometašima koji su, osim početnih 3:4, sve ostalo vrijeme proveli u vodstvu ili u neriješenom rezultatu.

Takav odnos trajao je sve do zadnje minute prvog poluvremena kada je Metalac s dva brzinska pogotka pobjegao na tri pogotka razlike, što je bila pristojna razlika za dodatno podizanje njihovog ionako velikog samopouzdanja.

Taj dodatni motiv domaći rukometaši iskoristili su odmah na otvaranju drugog dijela igre kada su za samo pet minuta napravili sjajnu seriju od 7:0 i poveli s devet pogodaka razlike.

Kao je utakmica odmicala ta se prednost povećavala na 10, pa na 11 pogodaka, a nakon time-outa bjelovarskog trenera Ivandije u 45. minuti rukometaši Metalca smanjili su ritam kojim su ušli u mirniju igru koje je odgovarala rukometašima RK Bjelovara.