Rukometašice Bjelovara pobijedile u Osijeku i zadržale drugu poziciju iza Podravka Vegete

PRVA RUKOMETNA LIGA ZA ŽENE

Nakon što su se oprostile od EHF Europa kupa rukometašice Bjelovara po ubrzanom redu vožnje odigrale su već tri utakmice.

Na popis očekivanih pobjeda u zaostalim utakmicama u Splitu i Sesvetama bjelovarske rukometašice dodale su i osvajanje nova dva boda na gostovanju kod ŽRK Osijeka gdje su u redovnom 14. kolu Prve lige za žene s tri pogodaka razlike slavile novu pobjedu kojom su zasjele na drugo mjesto ljestvice. Naglasak ovoj utakmici, koja je počela u 18:00 sati, dali su i nogometaši NK Osijeka i splitskog Hajduka koji su 17:30 sati rukometašicama odigrali ‘predigru’ kako bi što bolje ugrijali atmosferu.

ŽRK OSIJEK – ŽRK BJELOVAR    26:29 (15:17)

OSIJEK: Brkić (12 obrana), Josipović 3, Hren 3, Šoš 1, Gardaš, Jozanović 1, Ledenčan, Kragujević, Jelečević, N. Pifar, Malovan 6, Frančić 9, Grgić 1, Vrdoljak 2, Pehar, TRENER: Tomislav Rešicski

BJELOVAR: Pokopac (15 obrana), Turkalj, Turk 2, AM Gavrić 3, Oremović 6, Paštar 7, Smiljanec, Krizmanić 3, Aušperger, M. Gavrić 5, Solina, Vukojević 2, Petrović 1, Ravenšćak, TRENER: Dario Obran

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Bjelovar 2 (2), ISKLJUČENJA: Osijek 4 min, Bjelovar 8 min.

Rukometašice Osijeka žive u donjem domu ljestvice Prve lige, točnije nalaze se u borbi za ostanak u ženskom rukometnom elitnom društvu, što dovoljno govori kako je ŽRK Bjelovar u toj utakmici bio veliki favorit.

Međutim, nije sve bilo baš tako filmski i lagano. Naime, tu glavnu ulogu favorita rukometašice Bjelovara odigrale su rezultatski nestabilno, ali igrom prihvatljivo.

Po ukusu trenera Obrana nisu bile čvrste u obrani, nisu bile ni na razini prijašnjih utakmica, ali su poprilično bile dobro razigrane u napadu. Kad su u takvom kontrolirano – rutinskom stanju rukometašicama Bjelovara ni puno snažnije ekipe od Osijeka ne mogu nauditi, tako da je njihova pobjeda s tri pogodaka razlike sasvim razumljiva.

Napokon kraj utakmice

Prvo poluvrijeme proteklo je u rezultatski ravnopravnoj utakmici s time što je ŽRK Bjelovar znao imati prednosti od pet pogodaka, ali se Osječanke nisu predavale i na poluvrijeme su otišle s prihvatljivim zaostatkom od samo dva pogotka.

Za razliku od neuvjerljivog prvog poluvremena drugi dio utakmice bio je još lošiji. ŽRK Bjelovar je ponovo imao pet pogodaka razlike, ali je ležernom igrom ponovo tu razliku upropastio, što je Osijek iskoristio kako bi u 43. minuti izjednačio na 21:21. Nakon Obranovog time outa Bjelovarčanke su bile nešto bolje i uspješno su držale prednost od tri pogotka, kojima su napokon dočekale kraj utakmice.

U slijedećem 15. kolu ŽRK Bjelovar je slobodan, a narednu subotu će iskoristiti kako bi odigrale i treću zaostalu utakmicu.

Naime, u Dvoranu europskih prvaka doći će im Dalmatinka iz Ploča, što je dobra prilika da još jednom uživamo u dobroj rukometnoj atmosferi.