Rukometašice izgubile od Dalmatinke. Trener Obran zaradio isključenje

PRVA RUKOMETNA LGA ZA ŽENE

U znatno oslabljenom sastavu, bez povrijeđenih Mrđen, Krizmanić i Gašparović, ali i s Anom Marijom Gavrić koje je igrala pod visokom temperaturom i pored toga s do sada najslabijom igrom, rukometašice Bjelovara bile su nemoćne pred Dalmatinkom iz Ploča od koje su u zaostaloj utakmici iz 12. kola upisale su poraz od tri pogodaka razlike. Usprkos tom porazu ŽRK Bjelovar je ipak ostao ne trećem mjestu ljestvice Prve ženske rukometne lige s kojeg čeka redovno 16. kolo u kojem će gostovati u Koprivnici kod Podravke Vegete.

ŽRK BJELOVAR – DALMATINKA    23:26 (8:16)

BJELOVAR: Pokopac (7 obrana), Turkalj (4 obrane), Turk, AM Gavrić 2, Oremović 8, Paštar 5, Smiljanec, Mikulić 2, M. Gavrić 2, Solina, Tasić, Vukojević 3, Petrović 1, Ravenščak, TRENER: Dario Obran

DALMATINKA: Jerković, Jelčić (15 obrana), Gustin, G. Zelić, Ivanda 6, Vladimir 3, A. Zelić, Bule 10, Žderić 1, Oršulić 2, Burđelez, Barbir 1, Sušak 3, Krljić, TRENER: Ivan Jerković

SEDMERCI: Bjelovar 0 (1), Dalmatinka 4 (4), ISKLJUČENJA: Bjelovar 6 min, Dalmatinka 6 min.

Bila je to vrlo mučna i teška utakmica za rukometašice Bjelovara kojima se izostanak stožernih igračica znatno osjetio. Ta nervoza osjetila se već na samom otvaranju utakmice u kojem se sutkinje Ivona Blažek i Vedrana Kolarek iz Koprivnice najblaže rečeno nisu snašle, što je u nekoliko navrata jako naljutilo trenera Daria Obrana koji je već u 25. minuti zaradio crveni karton.

Kako će ovo biti loša večer za ŽRK Bjelovar dalo se naslutiti vrlo rano, već u 13. minuti utakmice. Dalmatinka je vodila rezultatom 3:8, a pored toga rukometašicama Bjelovara baš ništa nije polazilo za rukom. Mučenje se nastavilo sve do kraja poluvremena koje je završilo s gotovo nevjerojatnih osam pogodaka razlike za gošće iz Ploča, što je već tada govorilo o porazu ŽRK Bjelovara.

Nešto bolje bilo je u drugom dijelu igre, međutim, nedovoljno dobro i nedovoljno raspoloženo kako bi se uhvatila velika razlika.