SDP TRAŽI OD GRADSKIH VLASTI Riješite problem s crkvom i izgradite podzemnu garažu kod bolnice

Nezadovoljni trenutačnim prometnim rješenjima u Bjelovaru bjelovarski i županijski SDP-ovci su gradske vlasti pozvali na hitne korake kako bi se, prema riječima Tihomira Jaića, zaustavio otvoreni lov na pješake. Prije svega na kritičnim raskrižjima gdje zeleno svjetlo traje prekratko.

-Kod gradske tržnice i kod III. i IV. osnovne škole zelena svjetla moraju trajati duže. Osobe starije životne dobi kao i djeca jednostavno ne stignu prijeći raskrižje za šest sekundi normalnim hodom i ovise o dobroj volji vozača. To bi se stoga moralo produžiti na 12 do 16 sekundi- kazao je Dean Pirc.Druga rak rana je nedostatak parkirnih mjesta kod bolnice i kod Gradske tržnice i tu SDP traži da Gradska uprava provede rješenje o kojem se se već govorilo.

– Tražimo da se izgradi podzemna garaža ispod parkirališta kod Opće bolnice s 250 parkirnih mjesta. Time bi riješilo pitanje gužvi kod bolnice ali i tržnice koja je u neposrednoj blizini. Tražimo da se to uvrsti u gradski proračun za iduću godinu i pokrene priprema projektne dokumentacije. Novac za investiciju se može pronaći u europskim fondovima. Neka Gradska uprava riješi pitanje vlasničkih odnosa s crkvom i napravi tu garažu jer to građane ne zanima. Plaćali kartu Komunalcu ili crkvi tako je svejedno – poručio je Nenad Nekvapil. (dv)