SJAJNO FINALE SVJETSKOG PRVENSTVA Bjelovarčanin Gorša srebrni, a Maričić brončani u finalu zračne puške na 10 metara

Izvrsne vijesti stigle su upravo iz južnokorejskog Changwona gdje se održava Svjetsko prvenstvo u streljaštvu.

U pucanju sa zračnom puškom na udaljenosti od 10 metara, dva bjelovarska strijelca Petar Gorša (klub SD Dalmacijacement) i Miran Maričić (klub SD Bjelovar 1874) osvojili su medalje. Gorša je osvojio srebrnu medalju, dok se Maričić se okitio medaljom srebrnog sjaja.

Prvo mjesto pripalo je Rusu Sergeyu Kamenskiy, europskom prvaku i srebrnom sa Olimpijskih igara održanih 2016. godine.

Prema konačnim rezultatima može se vidjeti kako je razlika između Rusa i Bjelovarčanina Gorše bila je izuzetno mala. Naime, Rus je otpucao 248,4 boda, dok je Gorša na koncu prikupio 247,5 bodova. Treći , ali ništa manje sjajni Maričić osvojio je 227,3 bodova.

Ovim uspjehom mladi i talentirani strijelci osigurali su dvije kvote za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokyu 2020. godine. (ika)