Sjajnom igrom Mladost upisala i šestu uzastopnu pobjedu

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA

Nogometaši Mladosti iz Ždralova dvoboj s momčad Grobničana dočekali su u sjajnoj formi, s pet uzastopnih pobjeda, ali i s velikom nadom kako će usprkos brojnim promašajima na otvaranju proljetnog dijela prvenstva ipak uhvatiti drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za SuperSport prvu ligu.

Na te njihove želje nogometaši Grobničana odgovorili su organiziranom i srčanom igrom, međutim nedovoljno dobrom kako bi zaustavili Redse s bjelovarskog Brda koji su sjajnom igrom u drugom poluvremenu slavili više nego zasluženu pobjedu rezultatom 3:0.

Ovom pobjedom Mladost je izbila na treće mjesto ljestvice koje joj budi nadu kako Kustošija u zadnjem kolu neće kao domaćin pobijediti Opatiju koja je već sigurno prvak, ali i kako će o Mladost u tom zadnjem kolu pobijediti na gostovanju u Hrvacama, što bi joj u toj kombinaciji donijelo drugo mjesto i kvalifikacije za prvu ligu.

MLADOST (Ž) – GROBNIČAN    3:0

MLADOST: Srbljanović 7,5, Zubović 7,5, Brezina 7,5, Nikolić 7,5, Jakšić 7,5 (od 80. Colarić), Pisačić 8, Lopa 7,5 (od 65 Franceković), Perić 8,5 (od 85. Šurmin), Azinović 7,5, Marić 7,5, Lukman 7,5 (od 65. Borovac), TRENER: Tihomir Bradić

GROBNIČAN: Curač 6,50, Ušalj 6, Tešović 6 (od 70. Ivanković ), Pilčić 6,5, Mohorić 6 (od 56. Cetina), Simonaj 6(od 56. Begović), Prpić 6,5, Rupčić 6 (od 76.Štimac), Ivančić 6, Batarelo 6, Jabita 6 (od 70. Maraš), TRENER: Predrag Stilinović

STRIJELCI: 1:0 Perić (47), 2:0 Perić (53), 3:0 Pisačić (63), IGRAČ UTAKMICE: Antonio Perić

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj dominaciji Mladosti, no ta dominacija bila je bez očekivanog pritiska, s previše dodira s loptom, s previše kombiniranja i poprilično sporo, tako da je Grobničan uspješno odolijevao svim nastojanjima da Mladost dođe do vodstvo. Tek pred kraj poluvremena šutom su pokušali Jakšić i Lopa čiji je šut za malo prohujamo preko stative.

U drugom dijelu susreta Mladost je bila na razini zadnjih pet utakmica kad je doslovno mljela svoje protivnike.

Već u 47. minuti ubacivanje Lope s lijeve strane došlo je do Perića koji je sjajnim volojem neobranjivo zakucao loptu u mrežu za 1:0, a samo koju minutu kasnije Perić je nakon asistencije Marića i drugi puta probušio gostujućeg vratara za 2:0. Nadahnutu igru Mladosti okrunio je i Pisačić nakon ubacivanja Lukmana, a Pisačić je u 68. minuti imao sjajnu priliku da se još jednom upiše u listu strijelaca. Do kraja susreta bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je Mladost imala još nekoliko prilika za povećanje svog vodstva.