Sjekirom krenuo prema policajcima u Grubišnom Polju. “Sad ću vam ja pokazati!”

Fotokreativa BJLive

Općinsko državno odvjetništvo u Bjelovaru ispitalo je 32-godišnjeg hrvatskog državljanina zbog sumnje da je počinio kaznena djela napada na službenu osobu i prijetnje, a na prijedlog tužiteljstva određen mu je i istražni zatvor.

Prema informacijama koje je objavilo državno odvjetništvo, muškarca se sumnjiči za događaj od 16. lipnja na području Grubišnog Polja.

Najprije prijetio bliskoj osobi smrću

Prema osnovanoj sumnji, osumnjičenik je najprije bliskoj osobi uputio prijetnje smrću. Nakon dojave o incidentu na mjesto događaja stigli su policijski službenici kako bi intervenirali.

Dolaskom policije situacija je dodatno eskalirala. Sumnja se da je 32-godišnjak, držeći spuštenu sjekiru u ruci, policijskim službenicima rekao da će im ”pokazati” te krenuo prema njima sa sjekirom.

Poslušao tek nakon ponovljene zapovijedi

Kako navodi tužiteljstvo, osumnjičenik se nije odazvao prvoj zapovijedi policijskih službenika da odloži sjekiru.

Tek nakon ponovljene naredbe odbacio je sjekiru. 

Zbog navedenog ga se sumnjiči za kaznena djela napada na službenu osobu i prijetnje.

Sud prihvatio prijedlog tužiteljstva

Na prijedlog Općinsko državno odvjetništvo u Bjelovaru, sudac istrage Županijski sud u Bjelovaru odredio je 32-godišnjaku istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenih djela.

O daljnjem tijeku postupka i eventualnoj kaznenoj odgovornosti osumnjičenika odlučivat će nadležni sud. (ika)