SOS! Da je NK Bjelovar podmornica, danas bi uspjela potonuti ispod Marijanske brazde

U životu, kao i u sportu, postoji razlika između slabića i muškaraca. Za razliku od prvih, ovi drugi prihvaćaju odgovornost što je samo po sebi velika stvar, a ako su još k tome pametni i svjesni svojih eventualnih pogrešaka, učinit će sve da iste pokušaju ispraviti.

Pravi lovac kada promaši metu neće tražiti alibi u meti, već će preispitati svoje postupke da odgonetne što je to sve dovelo do njegove pogreške.

Ni natruha procesa koji prethodi preispitivanju vlastitih grešaka nije se ni danas mogla vidjeti u redovima NK Bjelovara, nakon poraza od 0:1 od NK Bedema iz Ivankova, negativnog rezultata koji je domaću momčad dodatno zabetonirao na posljednje, 16. mjesto Treće HNL Istok.

-Uz dobru igru i prilike bili smo nadomak pobjedi. Nedostajalo je zabiti pogodak ili dva gdje bi sigurno, kazali su gosti i sami, dobili od nas pet komada. Utakmica je otišla u sasvim drugom smjeru. Oštetio nas je sudac. Kada bi takvo suđenje imali u gostima to bi bilo čudo. Ovo je nekorektno prema NK Bjelovaru koji ima tradiciju od 110 godina, a oni dođu ovdje i iživljavaju se. Ne da sude pošteno, već ”udaraju” za drugu stranu–kazao je nakon poraza Alen Mrzlečki, trener NK Bjelovara.

Na novinarsko pitanje kakva je atmosfera u svlačionici, Mrzlečki je kratko odgovorio; ”Odlična”!

Očito je sve odlično u NK Bjelovaru, no rezultati koje postiže aktualna momčad na čelu s trenerom Mrzlečkim i novom Upravom kluba miljama je daleko od nešto što bi se moglo nazvati ”odličnim”.

Doduše, mora se priznati kako Mrzlečki ima pravo kada ističe da je teško igrati u ligi u kojoj dominiraju slavonski klubovi koji si, pokazalo se to u više navrata kao nepisano pravilo, međusobno ”izlaze” u susret i zajedno ”kalkuliraju” ne bi li si pomogli bodovima i time ostvarili što bolje pozicije.

U takvom okruženju NK Bjelovar i NK Mladost iz Ždralova imaju velik problem.

NK Mladost danas je u jednoj nesretnoj utakmici na vrućem terenu NK Cibalije izgubila s 3:2, i to u sudačkoj nadoknadi. Koliko se može čuti, dosta čudna utakmica, posebno detalji iz te sudačke nadoknade.

No, izgubiti od prve momčadi lige nije sramota i Mladosti može biti ponosna što je uspjela parirati i zamalo ”otkinuti” bodove vodećoj ekipi.

Svoje šanse (i to samo kakve) danas je imao i NK Bjelovar koji se, usput rečeno, nije borio u gostima protiv prve momčadi lige, već je na domaćem terenu protiv momčadi koja je par bodova ispred na tabeli čak uspio izgubiti.

Naravno da pojedinac ili ekipa uvijek ima loš dan pa čak i određeni period kad jednostavno ”ne ide” i to je sve sasvim razumljivo.

Ali nije razumljivo i ne bi trebalo biti to što ni kapetanu, ni članovima posade, ni treneru, a posebno ne Upravi ne pada na pamet upaliti SOS!

Ako će se odgovorni praviti da je situacija ”odlična”, onda su u teškoj gabuli. Prihvaćanje odgovornosti nije odlika slabića, već pravih muškaraca. Tek u tom sistemu su moguće promjene na bolje. Pa makar koliko teške one bile.

U ovakvim okolnostima tragično je i pomišljati, a kamoli pričati o novom stadionu. (ika)