SPORTSKA (NE)SREĆA Foksići ostali bez medalje na natjecanju Austrian Open G1

Članovi bjelovarskog taekwondo kluba Fox ovih su dana nastupili su na G1 turniru Austrian Open u Innsbrucku koji je okupio 975 natjecatelja iz cijelog svijeta.

Marko Erjavac prvo je kolo je bilo slobodan da bi u dramatičnoj borbi pobijedio reprezentativca Njemačke 8:7 i plasirao se u polufinale gdje je izgubio 3:7 od reprezentativca Azerbejdžana koji je ujedno i prvak Europe. Viktorija Besednik je u prvom kolu bez većih teškoća svladala reprezentativku Češke s 3:0, u drugoj borbi je svladala reprezentativku Švedske s 8:6 , dok je u trećoj borbi za medalju izgubila od reprezentativke Slovačke 0:9.

U Foxu kažu kako se odmah okreću pripremama za nadolazeće prvenstvo države što je ujedno i zadnji kvalifikacijski turnir za kadete i juniore. Naime, u klubu su još uvijek u igri za odlazak na Europsko prvenstvo kadetkinja Anja Popović te juniori Marko Erjavac i Petra Miškulin. Svima im treba zlatna medalja i titula prvaka države da bi uopće osigurali reprezentativni status. (ika)