Vrijeme prolazi, a u središtu Bjelovara i dalje ostaje na ledu hvale vrijedna ideja o šetnici od silosa, pa do aktualnog buvljaka kod stare plinare, odnosno trasom bivše industrijske pruge. Nekada se vlakom odvozilo žito iz silosa, no danas, posebice u dijelu uz Bušićevu ulicu, ta je trasa zarasla u korov, tu i tamo se pokosi kad krenu dojave o zmijama i lisicama i na tome sve ostane. A, cijeli taj potez je idealan za uređenje šetnice i biciklističke staze i omogućava prolazak s kraja na kraj grada bez prometnih problema. Vlasnik tog uskog pojasa zemljišta je HŽ infrastruktura, no pokušaji dogovora gradskih vlasti još od vremena bivšeg gradonačelnika Antuna Korušeca nisu dali rezultata. Grad je bio spreman otkupiti to zemljište ili dati neko drugo gradsko u zamjenu ali bez uspjeha. Šteta je da se stvari ne pomiču s mjesta posebice u svjetlu niza dostupnih EU fondova u kojima bi se za ovakve projekte zasigurno mogao dobiti veliki novac jer se radi u poboljšavanju standarda življenja za sve Bjelovarčane.
Obišli smo taj potez posebice dio u Bušićevoj i nadvožnjak na spoju Jelačićeve i Vukovarske ulice koji bi uređenjem u šetnicu postao jedna od gradskih atrakcija. Kreativci kakvih Bjelovaru ne nedostaje našli bi načina kako taj usjek iz zapuštenog rugla i simbola prošlih vremena pretvoriti u vizualni spektakl. Samo im treba dati priliku. (dv)














