Stolnotenisačice poražene u derbiju

PRVA STOLNOTENISKA LIGA SJEVER ZA ŽENE:

Stolnotenisačice STK Bjelovara u sastavu; Matea Dolenec, Ivana Grgić i Klara Končar, u petom su kolu Prve lige istok za žene po rasporedu imale dvije utakmice u kojima su ostvarile polovičan uspjeh. Prvo su kao velike favoritkinje gostovale u Žabniku kod mlade ekipe MGK Drava koju su rutinski i na iskustvo pobijedile s čistih 4:0.

Druga utakmica igrala se u Hodošanu, međutim, ta je bila puno zahtjevnija. Bio je to derbi dvije neporažene ekipe u kojem su domaće stolnotenisačice Hodošana bile puno iskusnije, što su znale kapitalizirati pobjedom rezultatom 4:1.

U prvom meču Matea Dolenec nije se mogla suprotstavili iskusnoj Pauli Markati koja je s čistih 3:0 donijela prvi bod za Hodošan. U drugom meču Ivana Grgić vratila je vjeru u uspjeh jer je s 3:1 u setovima bila bolja od Irene Purkat čime je poravnala rezultat na 1:1.

Sjajan meč odigrala je mlada Klara Končar koja je bila gotovo ravnopravna s iskusnom Mihaelom Brodar. Upravo to iskustvo razlog je što se domaće igračica okitila pobjedom rezultatom 3:1 jer u sva četiri odigrana seta Klara je bila na rubu pobjede. Nakon tog poraza par Grgić – Končar izgubio je od domaćeg para Merkati – Brodar rezultatom 3:1, dok je u zadnjem meču Ivana Grgić u neizvjesnom meču ipak izgubila od Markati rezultatom 3:1.

Pored nastupa u petom kolu Prve lige sjever najmlađe stolnotenisačice STK Bjelovara nastupile su na trećem regionalnom turniru koji je održan u Požegi odakle su se vratile s dvije zlatne i jednom brončanom medaljom. U kategoriji najmlađih kadetkinja Lana Jurković osvojila je zlatnu medalju i to na superioran način tako što je svojim konkurentkinjama propustila tek jedan set. Ovim sjajnim uspjehom Lana Jurković zasjela je na prvo mjesto regionalne rang liste. Svoj prvi turnir u stolnoteniskoj karijeri na najbolji je način iskoristila osmogodišnja Mia Rubil. U kategoriji ”klinceza” bez izgubljenog seta osvojila je zlatnu medalju, a pored toga nastupila je u starijoj kategoriji najmlađih kadetkinja u kojoj se okitila brončanom medaljom.