STRELJAŠTVO: Kadeti Streljačkog društva Bjelovar 1874 prvaci Hrvatske

PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE:

Sjajan uspjeh ostvarili su mladi strijelci ‘Streljačkog društva Bjelovar 1874’. Na prvenstvu Hrvatske za kadete u gađanju serijskom zračnom puškom osvojili su ekipno prvo mjesto, čime su potvrdili svoju ekipnu dominaciju na državnoj razinu u mlađim uzrasnim kategorijama, dok je sjajan uspjeh ostvario i Domagoj Taritaš koji se u Bjelovar vratio sa srebrnom medaljom u pojedinačnoj konkurenciji.

Domagoj Taritaš, SD Bjelovar 1874

Uspješan nastup u Solinu

Solin je bio domaćin kadetskog prvenstva Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom u kategoriji kadeta na kojem je SD Bjelovar 1874 nastupilo u sastavu: Domagoj Taritaš, Tin Đuranec i Matej Čavlović. Pored bjelovarskih kadeta u Solinu su nastupile i kadetkinje SD Končanica i to: Leonarda Herout, Daria Kral i Ana Husak.

Prvaci – Domagoj Taritaš, Tin Đuranec i Matej Čavlović

U konkurenciji kadeta nastupilo je 17 ekipa i 77 strijelaca. Ekipa SD Bjelovar 1874 u Solin je doputovala kao prošlogodišnji vice prvak, a u Bjelovar je vratila kao prvak. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji je bio Domagoj Taritaš. Jedini je iz bjelovarske ekipe izborio nastup u finalnom gađanju koje je završio na sjajnom drugom mjestu, dok je Matej Čavlović bio 13. a Tin Đuranec 28.

U konkurenciji mlađih kadeta Matej Čavlović zauzeo je peto mjesto, a Tin Đuranec deseto mjesto. Međutim, interesantno je to što je prvo mjesto osvojio Glreb Sprogis iz ekipe Papirničar iz Rijeke koji je u finalnom gađanju od sto mogućih pogodio čak 99 krugova, što se vrlo rijetko događa u gađanju serijskom zračnom puškom u kadetskoj konkurenciji.

SD Končanica treće mjesto – Leonarda Herout, Daria Kral i Ana Husak

U konkurenciji 14 ženskih kadetskih ekipa SD Končanica je osvojila treće mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješnija je bila Leonarda Herout koja je s 183 kruga zauzela 25. mjesto, Daria Kral je s 182 kruga zauzela 27. mjesto, dok je Ana Husak s 179 krugova bila35. U ekipnoj konkurenciji najbolja je bila ekipa HASK Mladost iz Zagreba s 571 krugom, što je ujedno i novi državni rekord.