STRELJAŠTVO: Larissa Holnka zlatna, Matej Čavlović brončani

PRVENSTVO HRVATSKE ZA JUNIORE I SENIORE:

Nakon sjajnih rezultata u kadetskoj konkurenciji ostvarenih u Osijeku i Solinu, županijski strijelci uspješni su bili u Čakovcu gdje je održano državno prvenstvu u gađanju serijskom zračnom puškom u juniorskim i seniorskim kategorijama.

Ispred Županijskog streljačkog saveza Bjelovar na prvenstvu su u juniorskoj konkurenciji nastupili natjecatelji SD Bjelovar 1874 (Matej Čavlović, Tin Đuranec, Domagoj Taritaš i Hrvoje Taritaš), Daruvarki DDS 1885 (Mihael Hlasni, Filip Ježek i Ivan Kanjka) i SD Pobjeda (Andrej Balder, Matej Balder i Alen Kreuzer), te natjecateljice SD Končanica (Leonarda Herout, Larissa Holinka, Ana Husak i Daria Kral), dok su u seniorskoj konkurenciji nastupili natjecatelji SD Pobjeda iz Sirača (Boris Karlović, Ivica Karlović i Alen Kreuzer) i natjecateljice SD Končanica (Kristinka Finek, Larissa Holinka i Ivona Kasal).

Juniorska ekipa SD Bjelovar 1874 srebrna

U juniorskoj konkurenciji najuspješnija je bila ekipa SD Bjelovar 1874 koja je u sastavu Matej Čavlović, Domagoj Taritaš i Hrvoje Taritaš osvojila sjajno drugo mjesto. Ekipa DDS 1885 zauzela je peto mjesto, dok je ekipa SD Pobjeda bila šesta.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji je bio Matej Čavlović iz SD Bjelovar 1874 koji je s rezultatom od 365 krugova iz osnovnog gađanja izborio pravo nastupa u finalu, nakon kojega je zauzeo visoko treće mjesto. Nastup u finalu izborili su još Hrvoje i Domagoj Taritaš, koji su nakon finalnog gađanja zauzeli sedmo i osmo mjesto.

Juniori SD Bjelovar 1874 viceprvaci Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom: Željko Rogulja, trener, Hrvoje Taritaš, Matej Čavlović, Domagoj Taritaš

U konkurenciji juniorki ekipa SD Končanice u sastavu Leonarda Herout, Larissa Holinka i Daria Kral osvojila je prvo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji najbolja je bila Larissa Holinka koja je s rezultatom od 362 kruga iz osnovnog gađanja izborila pravo nastupa u finalu, nakon kojega je osvojila brončanu medalju. Nastup u finalu izborila je i Daria Kral, koja je nakon finalnog gađanja zauzela šesto mjesto.

Larissa Holinka bila je uspješna i u konkurenciji mlađih juniorki gdje je osvojila zlatnu medalju, dok je u istoj konkurenciji Daria Kral bila treća.

Juniorke SD Končanica prvakinje Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom: Leonarda Herout, Ana Husak, drugi red: Larissa Holinka, Daria Kral

Seniorke Končanice zlatne

SD Končanica potvrdila je svoju dominaciju u konkurenciji seniorki osvojivši prvo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Larissa Holinka osvojila je prvo mjesto, dok je njena klupska kolegica Kristinka Finek osvojila treće mjesto.

Ovim uspjesima Larissa Holinka po pravilima Hrvatskog olimpijskog odbora za kategorizaciju sportaša osvojila je i naslov vrhunskog sportaša Hrvatske treće kategorije.

Seniorke SD Končanica prvakinje Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom: Blahouš Finek, trener, drugi red: Kristinka Finek, Ivona Kasal, Larissa Holinka