STRELJAŠTVO: Miran Maričić zlatni u ekipnoj i brončani u pojedinačnoj konkurenciji

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

STRELJAČKI ISSF GRAND PRIX OSIJEK:

Osijek je bio domaćin ISSF Grand prix mitinga u gađanju zračnim oružjem na kojem su u pratnji trenera Damira Bošnjaka nastupili Tatjana Banjac i Miran Maričić, članovi Streljačkog društva Bjelovar 1874.

Bjelovarski strijelac Miran Maričić nakon postavljanja novog državnog rekorda u gađanju zračnom puškom nastupio je u konkurenciji 45 strijelaca iz 20 država. U tom biranom društvu Miran je nakon osnovnog gađanja izborio nastup u drugom krugu natjecanja u kojem je s pogođenih 262,1 kruga osvojio treće mjesto. Pravo na nastup za zlatnu medalju izmakao mu je za 0,4 kruga. Pobijedio je Jack Rossiter iz Australije, dok je drugo mjesto pripalo Serhiy Kulishu iz Ukrajine.

Do zlata preko Velike Britanije

Nakon pojedinačne bronce Miran Maričić je u državnoj ekipnoj reprezentaciji u društvu s Andrijom Mikuljanom i Josipom Sikavicom osvojio prvo mjesto. Najbolji hrvatski strijelci do zlata su došli nakon drugog mjesta u kvalifikacijama i prvog mjesta u drugom krugu natjecanja, što im je donijelo i borbu za zato u kojoj su pobijedili ekipu Velike Britanije rezultatom 16:12. Brončanu medalju osvojila je ekipa Ukrajine.

Ženskoj ekipi sedmo mjesto

Tatjana Banjac u ženskoj pojedinačnoj konkurenciji u kojoj je nastupilo 76 natjecateljica iz 24 države, u osnovnom gađanju zauzela je 33. mjesto tako da nije ostvarila pravo nastupa u slijedećem krugu natjecanja.

U ženskoj ekipnoj konkurenciji, Tatjana Banjac u društvu s Martom Zeljković i Amadeom Urbas, u drugom kugu natjecanja zauzela je sedmo mjesto čime nije stekla pravo nastupa u borbi za medalje. Pobijedila je ekipa Švedske, koja je s 17:11 bodova bila bolja od ekipe Poljske, dok je treće mjesto pripalo ekipi Švicarske.