Strijelci SD Bjelovara 1874 pomeli konkurenciju i okitili se naslovom najboljih u Hrvatskoj

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA WALTHER HRVATSKA LIGA:

Sjajan uspjeh u svim konkurencijama ostvarili su strijelci SD Bjelovara 1874. U Osijeku u sklopu petog kola Prve Walther Hrvatske lige zračnim oružjem postali su ekipni prvaci Hrvatske u gađanju zračnom puškom. Ovaj sjajan uspjeh ostvarili su: Miran Maričić, Bojan Đurković, Matej Čavlović i Tin Đuranec, dok je rezerva bio Fran Kaminski.

Prvaci – Tatjana Banjac i Miran Maričić

Pored osvajanja ekipnog naslova prvaka strijelci SD Bjelovara 1874 zaradili su još jedno ogromno priznanje. Njihove perjanice, Tatjana Banjac i Miran Maričić, proglašeni su za najboljim strijelcima liga u natjecanju za proteklu natjecateljsku sezonu.

Ovako veliki uspjeh, da postanu ekipni prvaci Hrvatske u gađanju zračnom puškom, bjelovarskim strijelcima pošlo je za rukom prije 16 godine kada su za ekipu SD Bjelovara 1874 nastupali Bojan Đurković, Petar Gorša i Danijel Batrenjak.

Streljačko društvo Bjelovar 1874

Končanici visoko peto mjesto

Seniorke SD Končanice u sastavu: Kristinka Finek, Larissa Holinka, Daria Kral, Ana Husak i Leonarda Herout, zauzele su visoko peto mjesto, dok su pištoljaši SD Bjelovara 1874 u sastavu: Damir Bošnjak, Ivan Laber, Darko Čavlović i Tomislav Đuranec, zauzeli zadnje osmo mjesto tako da će se slijedeće sezone natjecati u drugoj ligi.

Miran Maričić najbolji u Hrvatskoj

U pojedinačno prvenstvo Hrvatske gađanju zračnom puškom, u konkurenciji 44 najbolja hrvatska strijelca, naslov najboljeg ponio je Miran Maričić, član SD Bjelovara 1874 i jedan od najboljih svjetskih strijelaca. Zapaženi rezultat ostvario je i Bojan Đurković osvojivši sjajno osmo mjesto, dok je Matej Čavlović u konkurenciji seniora zauzeo 14. mjesto, a u konkurenciji mlađih seniora zauzeo je šesto mjesto.

U konkurenciji seniorki Tatjana Banjac iz SD Bjelovara 1874 osvojila je visoko peto mjesto, dok je Kristinka Finek iz SD Končanica zauzela 18. mjesto.

DRUGA HRVATSKA LIGA ZRAČNIM ORUŽJEM:

U okviru Prve Walther lige u Osijeku je održano i redovno peto kolo Druge Hrvatske lige u gađanju zračnim oružjem. Ekipa SD Bjelovara u sastavu: Matej Čavlović, Tin Đuranec, Fran Kaminski, Domagoj i Hrvoje Taritaš, u gađanju zračnom puškom osvojila je sjajno treće mjesto, dok su seniorke SD Bjelovara 1874 u sastavu: Tatjana Banjac, Darija Žalac, Laura Opačić i rezerva Lucija Gjuras, osvojile naslov prvakinja tako da će slijedeće sezone nastupati će u 1. Walther Hrvatskoj ligi zračnim oružjem.