Strijelcima čak sedam medalja s prvenstva Hrvatske

JUNIORSKO I SENIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE U GAĐANJU ZRAČNOM PUŠKOM

Čakovec je bio domaćin prvenstva Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji na kojem su strijelci iz Bjelovarsko–bilogorske županije doslovno pomeli konkurenciju osvojivši čak sedam medalja.

Četiri zlatne od kojih dvije u pojedinačnoj i dvije u ekipnoj konkurenciji, jednu srebrnu i dvije brončane medalje.

Pored ovih sjajnih uspjeha svakako treba naglasiti i to da je Tihana Rab iz SD Končanica osvojenom zlatnom medaljom u pojedinačnoj seniorskoj konkurenciji zaradila kategoriju vrhunskog sportaša Hrvatske.

Ove sjajne uspjehe postiglo je devet strijelaca iz SD Bjelovar 1874 i to: Tin Đuranec, Matej Čavlović, Hrvoje Taritaš, Domagoj Taritaš, Lucija Gjuras, Laura Opačić, Katja Opačić, Mia Gavran i Petra Kržak, dok su boje SD Končanica branile: Larissa Holinka, Leonarda Herout, Petra Mutka i Tihana Rab.

Larissa Holinka, SD Končanica                     Matej Čavlović, SD Bjelovar 1874

U konkurenciji juniora ekipa SD Bjelovar 1874 u sastavu: Tin Đuranec, Matej Čavlović i Hrvoje Taritaš osvojila je sjajno prvo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Matej Čavlović osvojio je treće mjesto i brončanu medalju, Tin Đuranec četvrto, Hrvoje Taritaš 13. a Domagoj Taritaš 20. mjesto. U mlađe juniorskoj konkurenciji Matej Čavlović osvojio je prvo mjesto, Tin Đuranec drugo, a Domagoj Taritaš 15. mjesto.

U konkurenciji juniorki ekipa SD Bjelovara 1874 u sastavu: Lucija Gjuras, Petra Kržak i Katja Opačić, zauzela je četvrto mjesto čime je popravila bjelovarski rekord postavljen na prvenstvu Hrvatske iz 2023. godine. Ekipa SD Končanica u sastavu: Larissa Holinka, Leonarda Herout i Petra Mutka, zauzela šesto mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolja je bila Larissa Holinka iz SD Končanica koja je osvojila sjajno treće mjesto.

U pojedinačnoj mlađe juniorskoj konkurenciji najuspješnija je bila Lucija Gjuras iz SD Bjelovara 1874 koja je zauzela deveto mjesto, Mia Gavran završila je na 13. mjestu, Petra Kržak na 15.mjestu, a Katja Opačić na 23. mjestu.

Tihana Rab, SD Končanica

Najvrijedniji uspjeh na prvenstvu Hrvatske ostvarile su seniorske SD Končanica koje su u sastavu: Tihana Rab, Larissa Holinka i Leonarda Herout, u konkurenciji pet ekipa i s 1096 pogođenih krugova osvojile sjajno prvo mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolja je bila Tihana Rab koja je također osvojila zlatnu medalju koja joj je donijela kategoriju vrhunskog sportaša Hrvatske.

U mlađe seniorskoj konkurenciji nastupile su samo dvije naše natjecateljice i to obje iz SD Končanica.

Bolja od njih bila je Larissa Holinka koja je zauzela četvrto mjesto, dok je Leonarda Herout zauzela peto mjesto.

SD BJELOVAR 1874: Hrvoje Taritaš, Tin Đuranec, Matej Čavlović i trener Željko Rogulja