”SUDAČKI MASAKR” Žestok derbi s četiri crvena kartona, Mladost na kraju odnijela tri boda

NK Mladost iz Ždralova inkasirala je na svoj konto vrijedna tri boda nakon što je u današnjem derbiju 19. kola Treće HNL Istok s minimalnih 1:0 uspjela svladati domaćinski NK Bjelovar.

Dosta tvrda utakmica riješena je pogotkom Vedrana Mlinarića u posljednjim minutama sudačke nadoknade. Njegov suigrač Brazilac Vinicius Muniz Ribeiro ”Cafu” probio je desni bok i centrirao u domaći kazneni prostor, no mladi vratar Nikola Beljan nije se najbolje snašao. Premda je prvi stigao do visoke lopte, uspio ju je tek spustiti na glavu Mlinarića koji taj poklon jednostavno nije mogao odbiti.

Pljuštali kartoni

U prvom dijelu utakmice moglo se primijetiti kako oba trenera savjetovala svoje momčadi da se ne upuštaju u veći rizik, ako isti ne bi eventualno garantirao povoljan rezultat. Čvrsta igra dodatno se zaoštrila pred kraj prvog dijela kada je jedan nezgodan sukob gostujućeg Mile Sučića i domaćeg Vjekoslava Kolara rezultirao s crvenim kartonom za svakog. Na odmor se otišlo bez pogodaka, a u nastavku se igra zaoštrila još i više. Glavni sudac Filip Cindrić do kraja utakmice uspio je podijeliti poveći broj žutih kartona te obje momčadi počastiti s još po jednim crvenim kartonom (ukupno četiri).

Umorni domaćini ”pali” u završnici

Dok će se neki ove utakmice sjećati pod egidom ”sudačkog masakra”, na kraju se može reći kako je Mladost zasluženo stigla do sva tri boda. Pokazalo je to i drugo poluvrijeme u kojem je domaća momčad strahovit pala u trci. Imao je NK Bjelovar svojih sramežljivih prilika, a možda najbolje dvije stigle su iz prekida.

Ipak, zahvaljujući boljoj fizičkoj spremi koja bi se možebitno mogla pripisati i većoj želji, gosti su si u posljednjih 20–ak minuta priskrbili nekoliko sjajnih prilika koje su na koncu ipak okrunili pogotkom.

Sve u svemu, ovim porazom NK Bjelovar se doveo u vrlo ozbiljan položaj, zabetoniravši se pri dnu tablice. (ika)