SVAKA ČAST! Čazmanci imaju europskog viceprvaka u dizanju girja

Na Europskom prvenstvu u girevoy sportu (dizanje girja), koje je od 30. svibnja do 2. lipnja održano u njemačkom gradu Stolbergu, hrvatska reprezentacija ponovno je ostvarila izvrstan rezultat.

U konkurenciji 270 natjecatelja iz 22 zemlje, za Hrvatsku su nastupila tri predstavnika od kojih je jedan Tomislav Dianić, član čazmanskog Kettlebell kluba. Dianić je nastupio u amaterskoj i u veteranskoj starosnoj kategoriji u disciplini biathlon s girjama od 24 kilograma.U amaterskoj konkurenciji izborio je 4.mjesto dok je u veteranskoj kategoriji (40–44 godine) osvojio 2. mjesto. Kako su se jerk i snatch, inače discipline koje čine biathlon bodovale i zasebno, Tomislav je dodatnu srebrnu medalju osvojio za rezultat u jerku što je hvalevrijedan uspjeh.

Njegov kolega iz reprezentacije, Vladimir Sever iz DŠR Giryatrija Zagreb, osvojio je 1. mjesto u disciplini Long cycle 2x24kg, kategorija veterani od 40 do 44 godine te 4. mjesto u disciplini Snatch 24kg, također kategorija veterani od 40 do 44 kilograma.

Ivana Gorički, njegova klupska kolegica iz DŠR Giryatrija Zagreb osvojila je 4. mjesto u disciplini Long Cycle 2x24kg, što je inače profesionalna kategorija.

Podsjetimo kako je na lanjskom EP Davor Jurinjak iz Kettlebell kluba Čazma postalo amaterski prvak Europe, a Dianićeva medalja samo potvrđuje iznimno predan i kvalitetan rad u čazmanskom klubu.

Sponzori ovog natjecanja bili su Grad Čazma i Bjelovarsko–bilogorska županija bez kojih, kako je kazao Boris Baborski, predsjednik Kettlbell kluba Čazma te predstavnik hrvatskog Girevoy Sport Saveza, odlazak na prvenstvo u Njemačku ne bi bio moguć. (BJLive)