Svaka čast! Donna Vekić osvojila srebrnu medalju na Olimpijskim igrama!

Donna Velić osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je u finalu izgubila od Kineskinje Qinwen Zheng 6:2, 6:3.

Vekić uopće nije igrala toliko loše koliko je Zheng bila manje-više savršena.

Srebrna medalja Vekić četvrto je odličje za Hrvatsku na ovim Igrama.

Sve je krenulo loše za Vekić već na samom otvaranju meča. Zheng je sjajno krenula u meč i napravila brejk već za 2:0 i onda spasila dvije brejk lopte u sljedećem gemu. Sljedeću priliku Vekić je imala kod rezultata 4:2 kad je imala 0:30 i brejk loptu, ali je Kineskinja spasila brejk loptu i onda s dva asa završila gem.

Zheng je igrala fenomenalno s osnovne linije i konstantno pritiskala Vekić te je tjerala na pogreške. Tako je bilo u zadnjem gemu prvog seta u kojem je Kineskinja napravila još jedan brejk i osvojila set.

Savršeni tenis Kineskinje

Baš kao i u prvom setu, Zheng je napravila brejk za 2:0, ali je Vekić odmah u sljedećem gemu oduzela servis Kineskinji i vratila se na 2:1. Bili su to rijetki trenuci krize u igri Kineskinje, no Donna ih nije uspjela bolje iskoristiti.

Do kraja meča uspjela je tek doći jednom do izjednačenja na servis Zheng, koja je opet podigla nivo svoje igre i servirala je fenomenalno. Kod vodstva 4:3 je napravila ključni brejk, koji je rutinski obranila u zadnjem gemu meča i proslavila osvajanje zlatne medalje.

Izvor: Sofascore