SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA Bjelovar naprijed gura 104 milijuna kuna povučenih iz EU fondova

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća održanom u Domu kulture Grad Bjelovar je službeno proslavio svoj dan i Dan bjelovarskih branitelja. Uz brojne uzvanike sretan rođendan Bjelovaru su zaželjeli Marija Vučković, ministrica poljoprivrede i izaslanica premijera Andreja Plenkovića, Miro Totgergeli izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića,župan Damir Bajs i general Mladen Markač, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović. General Markać je tom prigodom uručio odličja Red hrvatskog pletera bjelovarskim braniteljima Nenadu Šejiću i Tomislavu Jurkoviću kojima ih je odlikovala predsjednica.

-Bjelovar je grad koji ide naprijed, puno ulažemo u gospodarstvo i školstvo i koristimo sve dostupne EU fondove. U ove dvije godine našeg mandata u Bjelovar se slilo 104 milijuna kuna od odobrenih EU projekata i to nas gura naprijed. Želim zahvaliti predsjedniku Gradskog vijeća Anti Topaloviću i našim partnerima s kojima obnašamo vlast u gradu jer samo uz dobru suradnju i uvažavanje možemo ostvariti odlične rezultate – kazao je bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak.

Svečana sjednica je uvijek prigoda za dodjelu gradskih priznanja. Zlatnu plaketu ”Grb Grada Bjelovara” dobili su bjelovarska tvrtka Prima Commerce, Valerija Turk Presečki, Vjeruška Štivić, Marinko Iličić, Petar Rajić, i Atletski klub Bjelovar. Pečat Grada Bjelovara dobilo je Društvo Naša djeca Bjelovar, Predrag Vuglić,Tomislav Vrabac, Krešimir Veček i bjelovarsko Društvo esperantista. (dv)