Ždralovačka Mladost danas je u 18. kolu 3. HNL Istok stigla do velike pobjede, ugostivši na domaćem terenu drugu momčad lige–NK Čepin.

Mladost je konačnim rezultatom 2:0 uspjela inkasirati tri vrijedna boda koja bi im trebala osigurati napredak barem do sredine ljestvice.

Prekrasan pogodak ”Mlinkea”

Prvu dobru akciju na utakmici složili su domaćini u 15. minuti kada je borbeni Vedran Furmek uspio probiti desni bok i zavrnuo jednu oštru loptu u gostujući kazneni prostor. Premda je u obrani nastala sveopća pomutnja, domaćini ipak nisu uspjeli postići pogodak, no bila je to najava onog što je uslijedilo nekoliko minuta kasnije.

Glavni sudac Filip Hirš u 23. minuti dosudio je slobodan udarac za domaćine na nekih 20–ak metara od gostujućeg gola, a loptu je namjestio Vedran Mlinarić. Uslijedio je izvrstan udarac lijevom nogom, lopta je prozujala preko živog zida i završila gotovo u desnim rašljama gostujućih vrata. Domaći vratar Luka Kordić nije se uspio pomaknuti, a loptu je mogao samo ispratiti pogledom.

Lopta s očima za snalažljivog Trupca

Na odmor se otišlo s rezultatom od 1:0, a zavidan tempo nastavio se u drugom dijelu utakmice. Domaćini su u 64. minuti povećali vodstvo preko Hrvoja Trupca koji se izvrsno snašao u gostujućem kaznenom prostoru i glavom poentirao za 2:0. Loptom s očima ”nahranio” ga je Brazilac ”Cafu”, pravim imenom Vinicius Muniz Ribeiro, nakon što je probio desni bok gostiju.

‘’Kiki’’ dokazao zašto je najbolji vratar lige

Premda je bilo za očekivati da će ekipa Čepina ozbiljnije prijetiti, mreža domaćih ipak je ostala netaknuta do konačnog sučevog zvižduka. Jedan udarac im je tek prozujao pored stative domaćih vratiju, a najizglednija prilika za pogotkom pružila im se u 75. minuti iz slobodnog udarca. Nakon prekršaja na 20–ak metara šutirao je Marko Kraljević, ali je domaći vratar Kristijan Srbljanović fantastičnom paradom uspio spasiti siguran pogodak. Prekrasnom obranom iznova je dokazao zašto je jedna od najboljih, ako ne i najbolji vratar lige.

Genijalni Ostrman spasio NK Bjelovar

NK Bjelovar u ovom je kolu gostovao kod NK Zrinskog iz Jurjevaca nedaleko Đakova te uspio upisati pobjedu. Zahvaljujući pogotku Željka Ostrmana u 89. minuti utakmice Bijeli s Logora inkasirali su sva tri boda na svoj konto što ih je odlijepilo od posljednjem mjesta. S obzirom da je NK Koprivnica izgubila na gostovanju kod NK Slavonije 1:0 preuzeli su fenjer i sada zaostaju bod za NK Bjelovarom. (ika)