Svjetski dan učitelja je prigoda da ukaže koliko su važni za ukupan razvoj društva

Arhiva Bjlive

FOTO:Arhiva

Danas se obilježava Svjetski dan učitelja. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Cilj Svjetskog dana učitelja je mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će učitelji i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 5. listopada 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Potporu učiteljima je uputio gradonačelnik Grada Čazme, Dinko Pirak, u svoje osobno i u ime Grada Čazme te svim učiteljicama i učiteljima, nastavnicama i nastavnicima, profesoricama i profesorima te odgajateljicama i odgajateljima čestitao 5. listopada, Svjetski dan učitelja!

I bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs je uputio čestitke i poručio: Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada i prilika je to da još jednom javno pohvalimo sve naše učitelje, nastavnike i profesore i zahvalimo im na svemu što čine za naše mlade, za svaki dan truda i napora kojeg ulažu u prenošenje znanja novim generacijama. Biti učitelj, nastavnik ili profesor nije samo zanimanje to je životni poziv i velika odgovornost za razvoj našeg društva, razvoj koji mora biti temeljen na znanju i upravo Vi ste ti koji činite razliku svakoga dana u Vašim učionicama. Svjesni izazova današnjeg vremena posebice sada kada smo svi zajedno suočeni s pandemijom koronavirusa Bjelovarsko-bilogorska županija želi svim učiteljima svoje županije dati društvenu važnost koju zaslužuju. Bjelovarsko-bilogorskoj županiji upravo ulaganje u obrazovanje je na vrhu ljestvice prioriteta, a trenutna ulaganja u naše škole dokaz su tome. Također, tu su i brojni programi koje zajednički provodimo i na tome Vam iskreno hvala. Stoga još jednom u moje osobno ime i u ime mojih suradnika, čestitam Vam Vaš dan.