Teško stradao 12-godišnji biciklist kod Bjelovara: Vrećica na upravljaču izazvala pad, dijete prevezeno u Zagreb

Foto: Arhiva BJLive/ilustracija

Dijete (12) teško je ozlijeđeno u padu s bicikla u subotu, oko 19.30 sati u bjelovarsko naselju Galovcu.

Prema informacijama policije, dijete je vozilo bicikl uz desni rub kolnika lokalne ceste kada je tijekom vožnje plastična vrećica, koju je prevozilo na upravljaču, zapela u prednji kotač.

Zbog toga je izgubilo nadzor nad biciklom i palo preko upravljača na travnatu površinu.

Nakon pomoći u Bjelovaru prevezeno u Zagreb

U nesreći je dijete zadobilo teške tjelesne ozljede. Nakon pružene liječničke pomoći u Općoj bolnici ”dr. Anđelko Višić” Bjelovar prevezeno je u Kliniku za dječje bolesti Zagreb na daljnje liječenje.

O događaju će biti obaviješten Hrvatski zavod za socijalni rad, dok će Općinskom državnom odvjetništvu u Bjelovaru biti dostavljeno posebno izvješće.

Policija uputila važno upozorenje roditeljima

Iz policije podsjećaju roditelje i djecu da se predmeti poput plastičnih vrećica, torbi i sličnih stvari ne smiju prevoziti na upravljaču bicikla jer mogu zapeti za kotač, ugroziti stabilnost bicikla i dovesti do teških posljedica.

Također, još jednom apeliraju na korištenje zaštitne kacige koja prilikom pada značajno smanjuje rizik od teških ozljeda glave i može spasiti život. (ika)