Tin Dalipi šesti, Tomislav Rahle sedmi

CROATIA CUP U POOL BILJARU

“EightBall” klub u Sesvetama bio je domaćin zaostalog Croatia Cupa u pool biljaru, turnira prve kategorije, koji je u disciplini “devetka” odigran u konkurenciji 29 najboljih hrvatskih igrača, a koji je ujedno bio i zadnji turnir prije tromjesečne ljetne stanke.

Bjelovarski klub “Shooters” na ovom prestižnom turniru predstavio se sa svoja tri igrača i to: Tomislav Rahle, Tin Dalipi i Tin Prokeš. Najbolji od njih bio je Tin Dalipi koji je osvojio deveto mjesto, Tomislav Rahle završio je na 17. mjestu, dok je Tin Prokeš upisao dva poraza.

Posebnu zanimljivost ovom turniru dao je i sudar dva najbolja bjelovarska biljarista. Naime, ždrijeb je htio da se Tomislav Rahle i Tin Dalipi sastanu u kvalifikacijskom dijelu turnira koji vodi među 16 najboljih. U tom posebno kvalitetnom meču Rahle je dominantnom igrom poveo sa 7:4 i bio na korak do pobjede. Međutim, tada je Tin proigrao i preokrenuo meč u svoju korist tako što je slavio pobjedu rezultatom 8:7. Nakon pobjede nad klupskim kolegom Tin Dalipi je u borbi za mjesto u četvrtfinalu poražen od Tomislava Pilja iz Zagreba.

Nakon zadnjeg turnira prije ljetne stanke bjelovarski biljarski asovi mogu biti više nego zadovoljni svojim mjestima na rang listi najboljih hrvatskih biljarista, Tin Dalipi nalazi se na sjajnom šestom mjestu, dok je Tomislav Rahle isto tako sjajan na sedmom mjestu. Prvo mjesto uvjerljivo drži Roberto Bartol iz zagrebačkog Metropolisa, koji je ujedno i bio pobjednik turnira u Sesvetama.