Prekid jedne od utakmica 9. kola Četvrte NL BJ-KC-VT izazvao je neočekivan odjek u sportskim krugovima, ali i u javnosti. Riječ je, podsjetimo, o utakmici koja je bila zakazana na Igralištu ”Brana” NK Dinama iz Predavca koji je bio domaćin ekipi NK Tehnika Koprivnica. Utakmica je prekinuta u 30. minuti kod rezultata od 1:0 za domaću ekipu i to nakon sveopće gužve. Goran Koprivnjak, tajnik domaćinskog NK Dinamo dao je svoje viđenje prekida.
”Pokušali su sve kako bi isprovocirali prekid”
-Mogu samo reći kako su prekid utakmice inicirali gostujući igrači, odnosno njihov trener koji je svoju ekipu povukao u svlačionicu nakon našeg vodstva. Od samog početka same utakmice gosti su u utakmicu ušli vrlo nervozno, a tenzije su se samo dizale. Jedan od razloga je vjerojatno i taj što su upoznati da smo ranije najavili žalbu zbog nastupanja dvojice njihovih igrača sa zabranom nastupa s tri žuta kartona. Ti su igrači, naime, tijekom tjedna preregistrirani za NK Vrbovec kako bi se ”očistili” od kartona” tijekom jedne utakmice, a potom ponovno registrirani za Tehniku kako bi mogli nastupiti protiv NK Dinama Predavac. To je bio jedan od razloga zbog kojeg je kod njih krenula nervoza i pokušali su sve kako bi isprovocirali prekid te sakrili svoj nemoralni čin kojim su doveli u pitanje regularnost lige, ali i riskirali drastičnu kaznu zbog svojih postupaka – pojašnjava Koprivnjak.
Odlazak u svlačionicu
Je li bilo udaranja? U kojem trenutku se dogodio prekid? Kako je objavljeno na Facebook stranici NK Tehnike Koprivnica nakon utakmice, stranice koja, sudeći prema objavama, ozbiljno prati koprivnički klub, za sve su krivi domaćini. Navijači domaće momčadi su uletjeli na teren, tvrdi se, s ciljem napada na gostujuće igrače.
-To jednostavno nije istina. Navijači naše momčadi nisu ušli na teren. Dogodila se jedna nervozna situacija nakon strašnog starta na jednom našem igraču. Nastalo je naguravanje, a redari su spriječili eventualnu tuču među igračima i nered. Nakon toga je glavni sudac podijelio dva crvena i nekoliko žutih kartona za igrače obje ekipe i to je bilo to. Međutim, na sveopće iznenađenje trener protivničke momčadi je ekipu odveo u svlačionicu iz koje više nisu izašli. Po mom mišljenju, ali i po mišljenju ostalih bez ikakvog opravdanog razloga – smatra Koprivnjak.
Zapažanje delegata
Dođe li do situacije u kojoj će se preispitivati okolnosti cijelog događaja, znano je da postoji službena snimka cijele utakmice po kojoj bi, između ostalog, nadležna tijela trebala donijeti pravovaljanu odluku.
Prema zapažanju hrvatskog nogometnog suca Stipe Koštića koji je bio u svojstvu delegata u spomenutoj utakmici, u 14. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina uz opasku ”po mom mišljenju dvojben”. Udarac je realiziran, piše poslije delegat navodeći kako u 30. minuti dolazi do preoštrog starta na domaćem igraču što je prouzrokovalo veliku gužvu.
-Ulazi i redarska služba… Činjenica je da je brzom intervencijom redarske službe spriječen teži incident. Gostujući predstavnik Tomo Čiković poziva svoje igrače da napuste teren za igru, što su i učinili. Sudac ih obavještava da imaju 15 minuta da se vrate, no gosti to nisu učinili te je odsviran prekid utakmice – piše Koštić u ”zapažanjima delegata” .
Eskiviranje sankcija
Što će biti epilog cijele priče, ostaje za vidjeti. No, optužbe za udaranje i stvaranje ekscesa od dijela domaće momčadi, navijača pa čak i redarske službe gosti moraju dokazati. Po mnogima je, kaže Koprivnjak, bio insceniran od strane predstavnika gostiju, a pokažu li se istinitim optužbe na njihov račun za eskiviranje sankcija po pitanju žutih kartona, prema Disciplinskom pravilniku HNS-a podložni su drakonskim kaznama. (ika)

