Tko se tu bori za ostanak, a tko za naslov prvaka?

SUPER SPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA

Nakon turbulentnog otvaranja proljetnog dijela prvenstva i neuvjerljivih rezultata koji su dovodili u sumnju može li se Mladost umiješati u bitku za naslov prvaka SuperSport Druge NL, momčad s bjelovarskog Brda zaslužila je jednu papirnato mirniju utakmicu, ukoliko uopće ima takvih u ovoj uistinu izjednačenoj ligi u kojoj baš svako svakoga može pobijediti.

Mladosti u goste došla je momčad Belišća, bivši HNL prvoligaš koji sa samo dvije prvenstvene pobjede i šest neriješeno odigranih utakmica ljubomorno drži zadnje mjesto na ljestvici. Ovog uvaženog protivnika nogometaši Mladosti uspjeli su pobijediti rezultatom 2:1, međutim to je bilo sve samo ne lagana utakmica u kojoj je Belišće pokazalo kako ne zaslužuje voditi brigu o trećeligaškom fenjeru.

MLADOST – BELIŠĆE     2:1

MLADOST: Srbljanović 7,5, Brezina 6,5, Hudaček 6 (od 46. Perić 7), Nikolić 6,5, Jakšić 7,5, Pisačić 7(od 72. Colarić), Lopa 7, Marić 7 (od 90 Franceković), Krešić 6,5, Lukman 6,5 (od 46. Herceg +,5), Cruz 6,5, TRENER: Miroslav Bojko

BELIŠĆE: Marcić 7, Matković 6,5(od 62. Katić), Grgić 6, Salapić 7, Matasović 6,5, Anočić 7, Stojanac 6,5, Sesugh 6 (od 62. Bogdanović), Almeida 7 (od 82. Matoković), Poljak 6,5, Dabić 6,5(od 62. Jerbić), TRENER: Zoran Ratković

STRIJELCI: 1:0 Jakšić (52), 2:0 Pisačić (65), 2:1 Perić (68. ag). IGRAČ UTAKMICE: Mateo Jakšić

Utakmica u Ždralovima počela je minutom šutnje za preminulog Juraja Fofonjku, oca i utemeljitelja današnje Mladosti koji osim što je postavio okvire današnjeg nogometnog diva iz bjelovarskog predgrađa bio je i 70-tih i 80-tih godina neumorni nogometni djelatnik kojeg je, na žalost, malo tko u Bjelovaru razumio.

Kako nisu digli ruke od SuperSport Druge NL, ali i kako imaju momčad kojoj nije mjesto na dnu ljestvice, nogometaši Belišća pokazali su u prvom poluvremenu nakon kojeg se nije znalo tko se bori za ostanak u ligi, a tko juri za naslovom prvaka. Naime, domaći nogometaši za prvih 45 minuta baš ni jednom nisu ni pokušali ugroziti gostujućeg vratara, dok je Belišće u 40. minuti imalo sjajnu priliku preko Anočića koju je domaći vratar Srbljnović sjajno obranio.

Drugi dio utakmice bio je puno sadržajniji i bogatiji nogometom, ali i boljom igrom Mladost koja je bila otvorenija, okomitija i odvažnija. Takva igra odmah je nagrađena vodećim pogotkom. Nakon kornera Lope lopta je došla do Jakšića čije je udarac završio u stativi od koje se lopta odbila u mrežu.

Nedugo zatim duga akcija Mladosti završila je šutom Pisačića za 2:0, ali i pogotkom Perića koji je nakon kornera savladao svog vratara Srbljanovića. Ovdje svakako treba naglasiti kako je Belišće u 88. minuti imalo sjajnu priliku za izjednačenje, ali udarac Anučića s ruba kaznenog prostora domaći vratar Srbljanović ponovo je sjajno obranio.