Finale županijskog kupa: Mladost u Grubišnom Polju tek na penale savladala Bilogoru 91

FINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA:

Nakon što je u polufinalu Bilogora 91 na penale izbacila predavački Dinamo, ali i nakon što je Mladost u polufinalu bila bolja od NK Bjelovara, finale županijskog nogometnog kupa održano je u Grubišnom Polju gdje je drugoligaš iz Ždralova nakon regularnih 2:2 tek na penale savladao domaćeg četvrtoligaša Bilogoru 91.

BILOGORA 91 – MLADOST (Ž)   2:2  (4:6 penali)

BILOGORA: Gavranović, Š. Horvat, Nikolić, Ostrman, Zuniga (od 90. Ivačić), Pleić, Košić (od 76. Karačić), Mrazović, Furmek (od 76. Sanić), Kvrgnjaš, Lovreković, TRENER: Željko Osrtrman

MLADOST: Srbljanović, Eskinja, Behram, Bamba, Lopa, Colairć, Mađarić (od 80. Šurmin), Azinović, Baraban, Šuto (od 46. Jakšić), Franceković, TRENER: Anto Petrović

STRIJELCI: 1:0 Zuniga (27), 2:0 Kvrgnjaš (53), 2:1 Lopa (75 – 11m), 2:2 Šurmin (91)

PENALI: Niklić 3:2, Baraban 3:3, Karačić 3:3 (brani Srbljanović), 3:4 Colarić, 4:4 Stanić, 4:5 Franceković, 4:5 Ostrman (Srbljanović brani), 4:6 Behram.

Kao i mnogo puta do sada, tako je Bilogora 91 i ovom prilikom bila sjajan domaćin.

Lijepo vrijeme, sjajan teren, mažuretkinje, prijateljska atmosfera, ali i oproštajna utakmica za delegata Dušana Jovančevića, bili su više nego dobri preduvjeti za gledljivu utakmicu koja je i odigrana.

Mladost je u finalu kupa razočarala, za razliku od Bilogore koja može žaliti za propuštenom prilikom što se u svom prvom županijskom kup finalu nije okitila pobjedom.

Mladost je u prvom poluvremenu bila previše mirna i nije opravdala ulogu favorita.

U njenoj igri nije bilo razigranosti, nije bilo dovoljno trke, s nije bilo ni brzog protoka lopte kojim bi slomili domaću momčad.

S druge strane, Bilogora je odigrala odgovorno, bez pogreške, igrom iza lopte i s mudrim čekanjem kontra napada koji se i dogodio u 27. minuti kada je snažni šut Ostrmana vratar Srbljanović odbio u zrak, a na tu odbijenu loptu u duelu s Eskinjom snažniji je bio Zuniga koji je glavom pogodio za 1:0.

Ništa novog nismo vidjeli ni na otvaranju drugog dijela igre.

Bilogora je i daje bila nesalomljiva, dok Mladost nije napravila baš ništa čime bi najavila promjenu. Dapače, domaća momčad više je htjela i to joj se vratilo nakon sjajnog centaršuta Pleića koji je završio na glavi Kvrgnjaša koji je sjajnim udarcem pod prečku savladao nemoćnog Srljanovića za 2:0.

Svoju prvu priliku za pogodak Mladost je izigrala u 70. minuti kad se Baraban našao sam pred Gavranovićem koji je iskusno zaustavio njegov šut. Međutim, ta prilika bila je najava buđenje Mladosti koja je okrunjena penalom. Naime, vratar Gavranović potovario je Barabana, što je sucu Ćosiću bilo dovoljno da pokaže na penal odakle je Lopa snažnim udarcem pogodio za 2:1.

Spas za Mladost došla je u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je ubacivanje Lope bilo dovoljno da Šurmin glavom pogodi za 2:2.