U ležernom izdanju rukometaši Bjelovara najavili uspješnu sezonu

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRIJATELJSKA RUKOMETNA UTAKMICA

Pripremni period rukometaša RK Bjelovara bliži se kraju i sve se više razmišlja o novom prvenstvu i mogućnostima ove mlade domaće ekipe.

Za sada izgleda sve u najboljem redu što najavljuje uspješnu sezonu. Trener Silvio Ivandija kroz pripremni period dobro je upoznao mogućnosti i kvalitetu mladih igrača koji su svi dobili zadovoljavajuću minutažu kako bi pokazali što znaju, dok su mogućnosti onih iskusnih igrača odavno dobro poznate.

RK Bjelovar će u novom prvenstvu Prve rukometne lige sjever, drugi stupanj natjecanja, biti jedni od konkurenata za naslov prvaka. Sudeći po pripremama i pripremnim utakmicama konkurenciju će im praviti Dugo Selo koje se osjetno pojačalo tokom ljeta, Sisak, možda Virovitica, dok križevački KTC kao bivši premijerligaš trenutno nema momčad kojom bi napao vrh ljestvice. No, sve će se vidjeti već u prvom prvenstvenom kolu koje starta 14. rujna, u kojem će RK Bjelovar biti domaćin Vidovcu.

Zadnju provjeru pred start prvenstva RK Bjelovar je obavio u prijateljskoj utakmici u kojoj su u Dvorani europskih prvaka ugostili i sa sedam pogodaka razlike pobijedili Slatinu.

RK BJELOVAR – RK SLATINA    35:28  (18:15)

BJELOVAR: Rukhadze, Tuković, Ač 4, Marić 3, Grizelj 2, Saraja 7, Švenda 1, Kozić 4, Jurjević 1, Budemac 1, Mihailić 1, Šimunović 1, L. Čulo 4, Trnski, Brletić, J. Čulo, Kožalski, TRENER: Silvio Ivandija

SLATINA: Gotal 9, Repić 12, Hankić 3, Dragojević, Horvat, Šomođi 3, Slukan 2, Bočkaj, Butorac, Škapar, Fazekaš, Rožanković, Agatić, Demetar, Brdanj, Makić, Berkec, TRENER: Dražen Venus

U prvom poluvremenu rukometaši Bjelovara imali su velikih problema s motivacijom i željom za igru, ali i s “nenapumpanom” loptom koja od nakupine debelog sloja ljepila uopće nije željela odskakati. Utakmicu su otvorili poprilično mlako, onako prijateljski, bez čvrstih duela, bez prekršaja i ničime nisu pokazali da im je to zadnji pripremni susret u kojem bi trebali pokazati što su radili cijelog ljeta. Međutim, usprkos ponovo velikom broju tehničkih pogrešaka, nevjerojatnim promašenim zicerima, bez osjetne pomoći vratara i pomalo komotnoj igri u napadu, uspješno su držali minimalnu gol razliku tako da su bili bolji protivnik od Slatine koja kao da je igrala na svojoj gornjoj granici.

Drugi dio utakmice bio je bolji i ozbiljniji. Od prve minute nastavka igre rukometaši Bjelovara odigrali su čvrsto i u okvirima svojih mogućnosti, što je rezultiralo serijom 5:1 kojom su pobjegli na razliku od pet pogodaka koju su uspješno čuvali i povećavali sve do kraja utakmice.