Piše: Damir Župan

ŽRK BJELOVAR  –  ŽRK SPLIT 2010      30:27

BJELOVAR: Pokopac (6 obrana), Sofić (2 obrane), Nikšić 1I. Pifar, Guskić 6, Pratljačić, Oremović, M. Gavrić 3, Vojnović, Čagalj 4, Gašparović 9, Jandrić, Ivanda 3, N. Pifar, Gilinger 4, Ravenščak, TRENER: Dario Obran

SPLIT: Stilinović (1 obrana), Kapitanović (2 obrane), Mijić 1, Fradelić, Macan, Birtić 3, Lovrić 2, Hudoletnjek 5, Marendić 7, Romić, Ercegović 5, Sablić 4, TRENER: Nenad Alfirević

BJELOVAR – Dvorana europskih prvaka, SUCI: K. Kovačević i V. Šoić, SEDMERCI: Bjelovar 9 (9), Split 2 (3), ISKLJUČENJA: Bjelovar 10 min, Split 12 min.

Nakon prave borbe živaca i nakon ne toliko kvalitetnog rukometa, ali zato nakon potpuno ravnopravne utakmice, rukometašice ŽRK Bjelovara na kraju su slavile veliku pobjedu. U prvoj utakmici nastavka prvenstva s tri pogotka razlike pobijedile su Split i to zahvaljujući ludo dobroj igri u samoj završnici utakmice u kojoj su pet minuta prije kraja gubile jednim pogotkom razlike.

Iako nisu odigrale u okvirima svojih najboljih mogućnosti, no, rukometašice Bjelovara ipak su imale više od igre i veći dio utakmice provele su u minimalnoj rezultatskoj prednosti. Bez šuta izvana i bez velike pomoći svojih vratarki koje protiv Splita nisu imale svoj dan, ali zato s velikom borbenošću i upornošću bez predaje, ekipa ŽRK Bjelovara došla je uspjeha. Epitet igračice utakmice mogu podijeliti Mirna Gašparović i Ema Guskić. Mirna je bila nepogrešiva s crte sedam metara. Svih devet penala pretvorila je u pogotke i to u trenucima kad se utakmica lomila i kad je njenoj ekipi nasušno bio potreban pogodak. Još uvijek povrijeđena i bez pravog šuta nepogrešiva je bila Ema Guskić koja je iz osam pokušaja postigla šest pogodaka. Pored ove dvije heroine treba pohvaliti i igru obrane koja se hrabro borila protiv snažnih i visokih Spličanki.

Osim sredinom drugog poluvremena kad su Spličanke zaprijetile i povele s jednim pogotkom prednost, ostali dio utakmice, do završnice, rukometašice Bjelovara provele su u vodstvu. Prava drama počela je u 55. minuti kad je gostujuća rukometašica Sablić izjednačila na 27:27. No, tada je Ivanda iz kontre vratila vodstvo ŽRK Bjelovaru, pa je nepogrešiva Gašparović iz penala to vodstvo povećala na dva razlike, što je bio povod da gošće nakon tog pogotka potpišu kapitulaciju. Konačni rezultat od tri pogotka razlike postavila je Mihaela Gavrić deset sekundi prije kraja kojim je i pozvala svoje suigračice na slavlje.

Dario Obran, trener ŽRK Bjelovara

– Kako smo i najavljivali, bila je to teška utakmica u kojoj se Split pokazao kako čvrsta ekipa koja u Bjelovar nije došla na izlet. Iako nismo bili pravi, no, ovo je naša velika pobjeda i značajni bodovi kojima smo došli među vodeće ekipe na ljestvici. Čestitam curama na hrabrosti. Ova pobjedom dodatno smo podigli razinu samopouzdanja i ona je dobra najava pred susret sa Zrinskim koji igramo u srijedu – zadovoljan nakon utakmice bio je trener Obran.