U OČIMA GRAĐANA Opasno i neuređeno dječje igralište u neuređenom Krešimirovom naselju

Stanovnici Naselja kralja Petra Krešimira IV, jednog od gradskih najljepših naselja kada je riječ o zelenilu, sve više se osjećaju kao građani drugog reda. Uz devastiran i prašnjav kolnik koji je posljedica obećanja gradski vlasti o ”skorim” i ”opsežnim” radovima na uređenju naselja, ništa bolja situacija nije ni na dječje igralištu pored najveće gradske osnovne škole–IV. osnovne škole. Na poziv jednog roditelja, danas smo odlučili posjetiti dječje igralište, a da bi stigli do njega, morali smo se voziti devastiranom prometnicom kroz naselje.

Nije li u Naselju kralja Petra Krešimira IV potrebno održavati dječje igralište gdje su sprave za igranje potrgane i već veoma opasne za igru. Ako je potrebno, može se to i popratiti fotografijama. Zar majke moraju sjediti na travi kada se djeca igraju, obzirom da ne postoji nijedna klupa. Nije li ovo centar grada? A u neposrednoj blizini je i poljana, simboličnog naziva dr. Franje Tuđmana–požalio se čitatelj na Facebook profilu Regionalnog portala Bjelovar.live.

I zaista, gotovo polovina tamošnjih sprava je potrgana ili na njima nešto nedostaje. Ipak, igralište se barem redovito kosi. No, mala je to utjeha za roditelje koji često posjećuju ovu prirodnu oazu nedaleko samog središta grada. (ika)