U SUSRET 11. VEČERI NACIONALNIH MANJINA Jedinstveni splet pjesme, plesa i gastronomije

U Školsko – sportskoj dvorani će 25. studenog nastupiti predstavnici devet nacionalnih manjina

Tradicionalna, već 11. po redu Večer nacionalnih manjina ove će se godine održati 25. studenog u Školsko-sportskoj dvorani u Bjelovaru. Pod pokroviteljstvom Grada Bjelovara kao glavnog pokrovitelja sa 70 tisuća kuna ulaz u dvoranu je besplatan kao i kušanje svih specijaliteta i delicija. Kroz pjesmu, ples i gastronomiju Bjelovarčani će tako imati priliku upoznati običaje nacionalnih manjina koje su istaknule kako svake godine se rado odazovu pozivu u ovaj vrlo topli grad pun tolerancije gdje se osjećaju kao doma. Njih čak devet će ove godine sudjelovati na manifestaciji, a to su češka, poljska, romska, slovenska, slovačka, mađarska, srpska, ukrajinska i njemačka nacionalna manjina. Posebni gosti manifestacije bit će HORKUD Bjelovar i Ansambl BosniaFolk Zenica iz Bosne i Hercegovine.

Organizator Večeri nacionalnih manjina je Češka obec, a pokrovitelj Grad Bjelovar

-Vrlo sam zadovoljna što je ove godine manifestacija Večer nacionalnih manjina prepoznata od strane Savjeta za nacionalne manjine kao jedinstvena manifestacija u Republici Hrvatskoj što se tiče nacionalnih manjina. Također isto tako usudila bih se reći kako je to najveća manifestacija kako kod nas tako i u regiji i to s predznakom međunarodne jer svake godine imamo posjet barem jednog društva iz druge zemlje – istaknula je Miruška Lončar, predsjednica Češke Obeci Bjelovar.(eš)

Comments are closed.