U svom najboljem ovosezonskom izdanju NK Bjelovar razbio nogometaše Krka

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 5. KOLO:

Nogometaši NK Bjelovara nastavili su seriju uspješnih domaćih rezultata. Nakon Križevaca i Trnja na novom bjelovarskom Gradskom stadionu oružje su položili i nogometaši Krka, novajlije u ligi, ali ujedno i momčad koja slovi kao ugodno iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva koja je u Bjelovar doputovala sa samo jednim porazom na svom kontu. Međutim, samo ta dobra reputacija nogometašima Krka nije bila dovoljna kako bi savladali NK Bjelovar koji je odigrao svoju najbolju ovosezonsku u kojoj je imao je više od igre tako da se upisao zasluženu pobjedu rezultatom 4:0.

NK BJELOVAR – NK KRK    4:0

BJELOVAR: Iličević 7, Šantalab 7,5 (od 87. Mahmoud), Uwem 7, Romac 7 (od 73. Saad), Varga 7, Motika 8,5 (od 87. Petrović), Stojanović 7,5, Mijatović 7 (od 87. Ivanković), Jurčević 7, Kupsjak 7,5, M. Pranjić 7,5 (od 55. Čikvar), TRENER: Zoran Marčetić

STRIJELCI:1:0 Motika (45 – 11m), 2:0 Motika (48), 3:0 Čikvar (85), 4:0 Stojanović (88)

Nogometaši Krka opredijelili su se za igru iza lopte, za čuvanje sredine terena i za igru s vrlo malo rizika što je NK Bjelovaru donijelo terensku inicijativu. Takva igra gotovo nikad nije polučila dobar rezultat, a tako je bilo i ovom prilikom.

Naime, nogometaši Bjelovara gradili su igru i mudro čekali svoju priliku koju su dočekali u 40. minuti kad je šut Romca s pet-šest metara gostujući vratar Vargić sjajno obranio.

Međutim, iskusni Vargić je bi nemoćan u zadnjoj minuti prvog poluvremena kad je solo prodor mladog Marka Pranjića zaustavljen prekršajem za penal koji je u preciznim šutem u pogodak pretvorio Jovan Motika.

U drugom dijelu utakmice NK Bjelovar je potpuno slomio slabašni otpor Krka i samo zahvaljujući sjajnom Vargiću nije pretrpio uvjerljiviji i bolniji poraz. Zasluge za ovu sjajnu nogometnu predstavu idu na račun Jovana Motike koji je već prerastao okvire druge lige, ali i cijeloj momčadi NK Bjelovara koja iz kola u kolo igra bolje.