U trilerskoj završnici međužupanijskog kupa košarkaši Vedija izgubili dobivenu utakmicu

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

FINALE MEĐUŽUPANIJSKOG KOŠARKAŠKOG KUPA:

Usprkos dobroj i dominantnoj igri košarkaši bjelovarskog Vedija ipak se nisu uspjeli okititi velikim trijumfom. U finalu međužupanijskog Kup natjecanja, u doslovno trilerskoj završnici, kao domaćini izgubili su ekipe Radnika iz Križevaca s tri koša razlike

VEDI – RADNIK KRIŽEVCI    61:64

VEDI: D. Šarić 2, E. Radić, M. Šobak 17, M. Crnoja, I. Jukić 22 (2×3), L. Jurički 3, K. Supančić, J.Z. Vrdoljak 4, D. Krajinović 5 (1×3), M. Rajšić 8 (1×3), I. Serini, S. Vasić, trener: Dean Krajinović

RADNIK: M. Matoić 7 (1×3), J. Brkić 16 (1×3), M. Kurpez, R. Bolčić, F. Šašek, F. Gužvinec, L. Fržović, I. Svoboda 23 (3×3), D. Ribarić 8, B. Prstec, T. Garvanović 4, T. Žulj 6

Prije svega, treba naglasiti kako su košarkaši Vedija utakmicom s križevačkim Radnikom napravili sjajnu najavu za novo prvenstvo koje starta u subotu kad će u sklopu prvog kola Druge lige sjever gostovati kod Koprivnice, dok će košarkaši Bjelovara gostovati u Virju kod ekipe Podravca.

Finale kupa proteklo je u potpunoj nadmoći košarkaša Vedija i to pogotovo u prvom poluvremenu koje je završilo njihovom prednošću od osam koševa. Ništa se nije dalo ni naslutiti početkom drugog dijela igre u kojem su Križevčani pojačali ritam, ali ne dovoljno kako bi slomili košarkaše Vedija. Do raspleta pitanja pobjednika ove više nego dobre utakmice došlo je u samoj završnici u koju se ušlo s minimalnom prednošću za Vedi, koju je Radnik anulirao minutu prije kraja košem za neriješenih 61:61. Tada je nastala drama u kojoj je Vedi propustio realizirati napad za novu prednost, dok je 20-ak sekundi prije kraja Radnik jednim šutom očajnika pogodio tricu koja je osim pobjede bila i njihovo prvo vodstvo na utakmici.