U sjeni izbora za novog šefa SDP-a ostali su i izbori za Predsjedništvo i Glavni Odbor stranke što je bitno za županijske, gradske i općinske organizacije. Kako je izvjesno da će Peđa Grbin dobiti u drugom krugu i postati novi predsjednik SDP-a, a njegovi ljudi su u većini ušli u Predsjedništvo stranke, otvoreno je pitanje što će to značiti za bjelovarsko- bilogorski SDP koji podržava Željka Kolara. Prema dobro upućenim izvorima Grbin ne kani sjeći glave onima koji ga nisu podržavali pa bi tako županijski SDP trebao ostati netaknut i tu se neće tražiti ostavke iako su aktualni čelnici voljni odstupiti bez ikakvog podizanja prašine. No, u Bjelovaru će biti potresa jer tu SDP već neko vrijeme glavinja, a svakako ne pomaže niti optužnica protiv podpredsjednika Nenada Nekvapila zbog malverzacija u Hrvatskim šumama. Ceh će po svemu sudeći platiti predsjednica bjelovarskog SDP-a Vanja Posavac jer je dobila svega desetak glasova potpore za ulazak u Glavni odbor SDP-a u kojem svaka županijska organizacija daje po tri člana i moraju biti zastupljena oba spola. U Glavni odbor su prema broju glasova iz BBŽ ušli Tihomir Jaić, Slaven Đurđević i Danijela Šoma, no pitanje je kakav će utjecaj unutar stranke imati županijski SDP obzirom da Sebastijan Svat koji se kandidirao za člana Predsjedništva nije uspio skupiti dovoljan broj glasova.
Prije srpanjskih izbora sve je izgledalo sjajno, Tihomir Jaić se spominjao kao budući ministar poljoprivrede, Nenad Nekvapil kao predsjednik Uprave Hrvatskih šuma, a županija je trebala biti puno bliže državnoj vatri. Umjesto svega toga SDP je tek omogućio saborski mandat županu Damiru Bajsu s kojim je još samo na papiru u koaliciji na razini županije. (dv)

