UOČI MEĐUNARODNOG TJEDNA DOJENJA Sve više očeva želi sudjelovati u edukacijama

Povodom obilježavanja Međunarodnog tjedna dojenja, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs primio je mr.sc. Mariju Čatipović, dr.med – predsjednicu Koordinacijskog odbora „Bjelovarsko-bilogorska županija prijatelj dojenja“, dr. Željku Modrić Nikolić- specijalizanticu ginekologije i opstetricije, Zdenku Mužina- glavnu sestru rodilišta OB Bjelovar, Jasenku Janeš – bacc. med. teh, Ivanku Fehir Radanović, dr.med.- voditeljicu Dječjeg odjela OB Bjelovar, Katarinu Fehir Šola, mr.ph.- ravnateljicu Ljekarne Bjelovar, Senku Mariju Ivanušec- ravnateljicu DV Ciciban, Snježanu Berak dipl. knjižničarku, Danijelu Vusić- direktoricu Alfa radia, Ninu Kafadar učenicu Medicinske škole i Irenu Fijala,

Međunarodni tjedan dojenja obilježava se od 1. do 7. kolovoza, a ove godine pod sloganom ”Osnažimo roditelje – omogućimo dojenje”. Podsjetimo, u siječnju 2013. godine osnovan je Koordinacijski odbor Bjelovarsko-bilogorske županije za „Županiju prijatelj dojenja“. Riječ je o programu koji se provodi u suradnji s UNICEF-om i Ministarstvom zdravstva s ciljem promicanja svih aktivnosti vezanih za dojenje. Koordinacijski odbor Bjelovarsko-bilogorska županija prijatelj dojenja, uz potporu Županije i niza partnera, do sada je proveo brojne aktivnosti na popularizaciji dojenja s posebnim naglaskom na edukaciju. Kako se čulo na prijamu brojne aktivnosti i napori Odbora daju rezultate i sve se više majki odlučuje na dojenje. Isto tako raste i broj očeva koji žele ići na edukacije koje se organiziraju i posve se približio broju majki.

Nakon prijema kod župana Bajsa na bjelovarskom Korzu održana je promotivno-edukativna akcija povodom Međunarodnom tjedna dojenja. Naime, članice i članovi Koordinacijskog odbora BBŽ „Županija prijatelj dojenja“, majke s djecom i učenici Medicinske škole Bjelovar obilježili su ga dijeljenjem promotivnih materijala i letaka u svrhu edukacije i promocije dojenja. (Bjlive)