Usprkos malom broju igrača na predavačkoj Brani odigrana je dobra pripremna utakmica

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA:

DINAMO (P) – BILOGORA 91      4:1

DINAMO: Mietchop, Vujašković, Perčec, Bošnjak, Koprivnjak, Kos, Đuričić, Filjić, Stanes, Legčević, Crnčić, TRENER: Nikola Papac

BILOGORA: Marošević, Mrazović, Lovreković, Stanić, Balta, Škojo, Ostrman, Kvržnjak, Karamarković, Juranović, Košić, – Penazić, Heršil, Čikvar, TRENER; Željko Ostrman

STRIJELCI: 0:1 Karamarković (6), 1:1 Stanes (44), 2:1 Bošnjak (50), 3:1 Perčec (65), 41 Crnčević (86)

Zbog brojnih izostanaka igrača ni predavački Dinamo ni Bilogora 91 iz Grubišnog Polja prije utakmice nisu najavljivali kako će njihov prijateljski susret zadovoljiti malobrojne promatrače.

Međutim, nakon utakmice raspoloženje je bilo sasvim drugačije. Naime, Dinamo i Bilogora odigrali su sadržajnu utakmicu, bogatu pogocima i obostrano brojnim prilikama, koja je na kraju završila pobjedom Predavčana rezultatom 4:1.

Bilogora bolja u prvom, Dinamo u drugom poluvremenu

Možda taj rezultat i nije previše objektivan jer Bilogora 91 bila je bolji protivnik u prvom poluvremenu, dok je Dinamo bio puno konkretniji u drugom dijelu igre u kojem je iz prekida postigao čak tri pogotka.

Pored toga, treba naglasiti kako je Dinamo u tom drugom polvremenu nastupio s igračem manje jer je Kos zbog obaveza na radnom mjestu morao napustiti utakmicu, a trener Papac na klupi nije imao ni jednog zamjenskog igrača.

Oba kluba u fazi ekipiranja

Dinamu je zbog raznih razloga nastupio bez Topalovića, Nrece, Vrbanića, Tomića, Filića, Varata, Senjana, Bezmenjaka, dok je Bilogora ovog ljeta ostala bez gotovo cijele momčadi koju su u prošlom prvenstvu nosili bjelovarski igrači Ante Pavličević, Pejo Kuprešak i Kraljević. Sve ovo govori kako su oba kluba još uvijek u fazi ekipiranja, a posebno Bilogora u kojoj trener Željko Ostrman i predsjednik Held grozničavo traže pojačanja.

Nikola Papac: ”Ovo nije Dinamo kakav očekujemo ove jeseni”

Usprkos malom broju svojih igrača trener Nikola Papac bio je zadovoljan nakon utakmice.

– Još uvijek nismo kompletni, no, i Bilogora i mi odigrali smo više nego dobru utakmicu. Danas nas nije bilo dovoljno tako da smo zbog povreda drugo poluvrijeme odigrali s deset igrača. No, taj drugi dio utakmice, kad smo imali igrača manje, napravili smo više prilika nego u prvom poluvremenu kad smo bili kompletni. Usprkos pobjedi treba naglasiti kako ovo nije Dinamo kakav očekujemo ove jeseni. Do početka prvenstva biti ćemo puno mlađi, kvalitetniji, brži i biti će nas više nego danas – kazao je.