UVODNO PREDAVANJE U klupe bjelovarskog Veleučilišta sjelo novih 211 studenata

Nova generacija studenata bjelovarskog Velučilišta danas je zakoračila u svijet visokog obrazovanja. Na uvodnom predavanju su ih pozdravili gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak, Upravno vijeće Velučilišta i dekanica Zrinka Puharić. Prvi godinu studija je upisalo ukupno 211 studenata.

-S obzirom na sve što se događalo s državnom maturom ovo je u okvirima očekivanog i zadovoljni smo brojem studenata. Imamo ih 130 na sestrinstvu, 56 na računarstvu i 25 na mehatronici. Možda je to moglo biti malo bolje što se tiče mehatronike. Projekcije za budućnost se ne mogu napraviti jer se doslovce stvari mijenjaju od godine do godine, no izvjesno je će da za STEM zanimanja koja jamče brzo zapošljavanje interesa sigurno biti dovoljno – kaže dekanica Zrinka Puharić. Svim novim studentima naravno želimo ugodan boravak u Bjelovaru i uspješno studiranje.(dv)