Uzbudljivo nogometno kolo županijskih ligaša ostalo u sjeni derbija u Kapeli

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA- 22. KOLO:

Za 22. kolo Prve županijske nogometne lige slobodno se može kazati kako je proteklo u znaku gostiju.

U sedam utakmica gosti su čak šest puta slavili pobjedu. Najznačajniju od tih gostujućih uspjeha ostvarila je momčad Bila iz Velike Pisanice koja je pobijedila Daruvar rezultatom 1:2, s time što su ta nova tri boda nogometašima vječnog trenera Saše Kranjčevića praktično donijeli ostanak u Prvoj ŽNL.

Rezultati 22. kola:

Vodeći Hajduk iz Hercegovca ne smanjuje tempo. I dalje uvjerljivo grabi prema naslovu prvaka, a snagu momčadi trenera Tihomira Pokopca osjetili su i nogometaši Gordowe koji su Hercegovac napustili porazom 2:1.

Iako su obje momčadi u drugom poluvremenu imale po nekoliko dobrih prilika, no, sve važno za konačni rezultat dogodilo se u prvom dijelu susreta. Hajduk je poveo u pogotkom Bašljana u 11. minuti, a isti igrač bio je strijelac u 28. minuti za 2:0.

Pogodak nade za Gordowu postigao je Karlo Cetin u 40. minuti, međutim, Gordowa više od toga nije mogla.

Najzanimljivija utakmica 22. kola odigrana je u Daruvaru gdje je Bilo slavilo pobjedu rezultatom 1:2. Najavu ove značajne pobjede donio je Ante Pandžić u 25. minuti pogotkom za 0:1, ali ta prednost trajala je sve do 78. minute kada je Luka Lovrić izjednačio na 1:1. I baš kad su svi pomislili da će utakmica završiti neriješeno ukazao se Albert Marjakaj koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade bio strijelac za Bilo i za konačnih 1:2.

Kao domaćin u 22. kolu nastradao je i Bilogorac iz Velikog Trojstva. Momčad trenera Davora Blaževića poražena je od ovog proljeća razigranog Brestovca koji je čak četiri puta savladao domaćeg vratara Konjušića.

Raspoloženi u 22. kolu bili su i nogometaši Trnskog iz Nove Rače koji i dalje uporno prate vodeći Hajduk i čekaju njegov kiks. Trnski je s 1:5 pomeo domaći Tomislav u Bereku, s time što je to bila vrlo čudna utakmica. Naime, Tomislav je preko Rarllona i Kočiša poveo s 2:1, no, Trnski je pogocima Mihaela Đođa i iskusnog Martina Cajnera u 61. minuti izjednačio na 2:2. Trnski je bio puno svježiji u završnici utakmice što je nagradio pogotkom Vladimira Vlahovića za 2:3, da bi Mihael Đođ sa svoja nova dva pogotka postigao konačni rezultat od 2:5.

ROVIŠĆE – IVANSKA     1:5

ROVIŠĆE: V. Tomić, B. Vladić, M. Prskalo, Drlja, L. Prskalo, A. Prskalo, Andrejević, A. Rodić, Petak, Vujica, P. Tomić, TRENER: Jozo Šukan

IVANSKA: Grebenar, Ljubičić (od 78. M. Jandrilović), Zjačić, Bok, Cvitković, Forjan, Mavrin, P. Špoljarić, Imbrešić (od 70. Modrić), D. Jandrilović, S. Grgić, TRENER: Stjepan Fabić

STRIJELCI: 1:0 Drlja (6), 1:1 Forjan (9), 1:2 Forjan (11), 1:3 Forjan (26), 1:4 Špoljarić (43), 1:5 Špoljarić (71).

Rovišće gubi korak s vodećima na ljestvici. Nakon što su u prošlom kolu poraženi na gostovanju u Končanici, nogometaši Rovišća upisali su i domaći neuspjeh. Bolja od njih bila je uporna momčad Ivanske koja je slavila sasvim zasluženu pobjedu rezultatom 1:5. Ovaj težak poraz Rovišće je ostvarilo bez ijednog zamjenskog igrača na klupi, ali i tako što je u šestoj minuti pogotkom Drlje povela s 1:0. No, to je bilo sve od Rovišća, jer Ivanska je pametnom igrom znala kazniti sve pogreške domaće obrane, ali i svu njihovu neozbiljnu igru. Na 1:1 izjednačio je trostruki strijelac Luka Forjan koji je u 26.minuti postavio rezultat na 1:3. Posao oko pobjede Ivanske dovršio je Petar Špoljarić pogocima u 43. i 71. minuti utakmice.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 19. KOLO:

Rezultati 19. kola:

BILOGORA- SKOK   4:1

BILOGORA: Taritaš, Imbrišić, Bajsić (od 88. Varjačić), Jurenec, Fleković (od 87. D. Šuveljak), Šestak (od 77. Radmilović), I. Matić (od 83. Futač), A. Topalović, Vidojević, M. Tolić, Benković, TRENER: Dario Jaušić

SKOK: A. Jaković, Žagi, Stanković, Komljenović, Konjević (od 77. T. Barić), Š. Stančin (od 78. D. Lončarić), Hr. Lončar, Močnik, I. Stančin (od 61. F. Lovrić), T. Grgić, Čer, TRENER: Zoran Srebrenović

STRIJELCI: 1:0 Bajsić (4), 2:0 Bajsić (35), 3:0 Bajsić (70), 4:0 I. Matić (72), 4:1 Gergić (72 – 11m).

Već dugo neviđena nogometna atmosfera vladala je na i oko igrališta u Kapeli gdje su općinski derbi igrali domaća Bilogora i gostujući Skok iz Skucana. Oko 500 gledatelja i more automobila zakrčili su cestu pored igrališta. Na ovakvom ambijentu pozavidjeli bi im i koprivnički prvoligaš Slaven Belupo, ali i vodeći zagrebački Dinamo.

Nogometaši obje momčadi znali su se revanširati svojim vjernim navijačima. Odigrali su sjajnu utakmicu, borbenu i sadržajnu s puno pogodaka. Zaslužena pobjeda rezultatom 4:1 pripala je domaćoj Bilogori, s time što je Skok bio gotovo ravnopravan i za svoju nogometnu izvedbu zaslužio je barem jedan bod.

Junak derbija bio je mladi Dino Bajsić, strijelac tri pogotka, ali i neumorna radilica i trkač koji je zajedno s Alenom Topalovićem bio nerješiva enigma za momčad Skoka.

Ovom pobjedom Bilogora se već sad može smatrati prvakom i novim članom Prve ŽNL, što će vrijedna klupska uprava sasvim sigurno znati iskoristiti kako bi Bilogoru ponovo učinila jakim županijskim prvoligašem, ako ne i nečim više.