Vedi pali u Ivancu

DRUGA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER – 2. KOLO

Nakon drugog kola Druge košarkaške lige sjever na vrhu tablice nalaze se Varaždin i križevački Radnik s obje pobjede, dok su vrbovečki Petar Zrinski, Virka i Koprivnica u obje prvenstvene utakmice upisali su poraze. Bjelovarski Vedi u drugom je kolu gostovao kod tradicionalno neugodne Ivančice gdje je poražen s 12 koševa razlike, međutim ta razlika je previsoka u odnosu na prikazanu igru tako da je ta utakmica mogla završiti i povoljnije za bjelovarske košarkaše.

IVANČICA – VEDI    83:71  (22:19, 15:18, 24:13, 22:21)

IVANČICA: Božak, Kapustić 10, Taučer 3, Bašić 13, Ranogajec 4, Strunjak 18, Grošeta 4, Fištrek 10 (2×3), Bregović, Košćak 13 (1×3), Skenderović 6 (2×3), Herceg 2. TRENER: Z. Manjerović

VEDI: Rajšić 8, Jurički 10, Čimbur 14 (1×3), Tomić 2, Jukić 17 (3×3), Krajinović 12 (2×3), Dobrijević, Kasunić, Supančić, Vrdoljak 8. TRENER: Dean Krajinović

Nakon prve dvije četvrtine košarkaši Vedija su imali aktivni neriješeni rezultat s time što su igrali dobro, hrabro i imali su igru koja je najavljvala uspjeh. No, početak drugog dijela igre bio je porazan. Ivančica je s nekoliko trica i s nekoliko brzih kontra napada umirila bjelovarske košarkaše i ubrzo je došla do 11 koševa prednosti, što joj je bilo sasvim dovoljno za zadnju četvrtinu u kojoj je znalački obranila tu prednost.

U slijedećem trećem kolu košarkaši Vedija su slobodni, dok će u četvrtom kolu, koje se igra 2. studenog, biti domaćini Podravcu iz Virja, a to je utakmica koja uvijek u Bjelovaru pobuđuje veliko zanimanje.