Vedi poražen od Podravca, Bjelovaru pobjeda u Virovitici

DRUGA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER

Četiri kola prije kraja prvenstva Druge košarkaške lige sjever Podravac iz Virja napravio je veliki korak prema osvajanju naslova prvaka. U Bjelovaru u derbiju kola slavio je pobjedu nad Vedijem s četiri koša prednosti, a to gostovanje košarkašima iz Virja bila je zadnja ozbiljnija prepreka jer u zadnja tri kola pored gostovanja kod Virke ima i dvije domaće utakmice s Labradom i Petrom Zrinskim.

Pored uspjeha Podravca u 19. kolu pobjedu su upisali i košarkaši Varaždina koji su kao gosti s 31. košem razlike bili bolji od Koprivnice, križevački Radnik je rezultatom 71:85 u gostima pobijedio Međimurje. Mladost je s deset koševa razlike slavila na gostovanju u Vrbovcu, Ivančica je lakoćom i s 36 koševa razlike u gostima pobijedila Labradu, a gostujuću pobjedu upisali su i košarkaši Bjelovara koji su rezultatom 67:77 slavili u Virovitici.

VIRKA – KK BJLOVAR    67:77

VIRKA: Pažin 5, Fuis 10 (1×3), Škvarić, Petrović 9, Pavlović 15 (1×3), Vrekić, Vučak 11 (3×3), Mucak 15, Vidović 2, Radovič, TRENER: M. Ferenčević

BJELOVAR: Vrinjanin 33 (1×3), Oremović, Kelava 8, Čavić 2, Zelenika 8, Bosanac, Perković 16 (3×3), Stjepanović 10, A. Geček, D. Krpan, TRENER: Damir Krpan

Nakon domaćeg poraza od Vedija košarkaši Bjelovara upisali su dvije uzastopne prvenstvene pobjede. Ovu drugu ostvarili su na gostovanju u Virovitici gdje su domaću Virku savladali s deset koševa razlike. Rezultatski ta pobjeda izgleda uvjerljiva, međutim, košarkaši Bjelovara do nova dva boda došli su teško i tek u zadnjoj četvrtini. Naime, Virka je na poluvremenu imala prednost od četiri koša da bi u zadnju četvrtu četvrtinu ušla je s prednošću od jednog koša. Međutim, tada su košarkaši Bjelovara odigrali sjajno u obrani i dozvolili Virki da postigne samo osam koševa, što im je bio sasvim dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

VEDI – PODRAVAC    87:91

VEDI: Vasić, Kasunić, d. Krajinović 16 (3×3), Šarić 1, Jurički 25 (4×3), Šobak 10 (2×3), Rajšić 10 (2×3), Jukić 5 (1×3), Radić, Supančić, Ćurić, Vrdoljak 20, TRENER: Dean Krajinović

PODRAVAC: Molnar 9, S. Zadravec 23 (2×3), J. Zadravec 8, Šoš 19, Benotić, Balatinec 3, A. Hrženjak, Šestak 4, Vedriš 25 (2×3), Cestar, TRENER: Mirko Hrženjak

Kao što to govori rezultat, derbi između Vedija i Podravca iz Virja bio je potpuno ravnopravan i o pobjedniku su odlučivale nijanse. Iskusna momčad iz Virja predvođena bjelovarskom braćom Stefanom i Julijanom Zadravcem pojačana s Vedrišem bila je ipak bolja i zasluženo se okitila velikom gostujućom pobjedom koja im je ujedno bila i odlučujuća za osvajanje naslova prvaka jer ima bolji međusobni skor s drugoplasiranim križevačkim Radnikom.

Nakon neriješene prve četvrtine u kojoj je Vedi imao blagu prednost, Podravac je pitanje pobjednika riješio u drugoj četvrtini koju je dobio s deset koševa razlike. Drugi dio utakmice rezultatski je pripao Vediju, međutim, nedovoljno dobro kako bi se iznenadila iskusna i tehnički kvalitetna gostujuća momčad iz Virja, koja je do ove velike pobjede došla sasvim zasluženo.