Vedran Trupac dobio novi četverogodišnji mandat na čelu Zavoda za javno zdravstvo

Fotokreativa BJLive

Vedran Trupac dobio je 10. lipnja povjerenje za novi mandat na čelu županijskog Zavoda za javno zdravstvo.

Upravno vijeće donijelo je odluku kojom ga je potvrdilo na dužnosti ravnatelja i iskazalo mu povjerenje za vođenje ustanove u naredne četiri godine.

Dugogodišnje iskustvo u Zavodu

Na mjesto ravnatelja službeno je imenovan 15. lipnja 2022. godine.

Prije preuzimanja vodeće funkcije, kao diplomirani sanitarni inženjer proveo je 15 godina radeći u Službi za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije, gdje je stekao bogato iskustvo u području javnog zdravstva.

Na čelo ustanove prvo stigao kao v.d. ravnatelja

Trupac je u listopadu 2021. godine preuzeo vođenje Zavoda kao vršitelj dužnosti ravnatelja, zamijenivši dotadašnju ravnateljicu Ninu Renić, koja je podnijela ostavku.

Potvrda kontinuiteta u vođenju ustanove

Najnovijom odlukom Upravnog vijeća potvrđen je kontinuitet u upravljanju županijskim Zavodom za javno zdravstvo.

Novi četverogodišnji mandat prilika je za nastavak rada na unaprjeđenju javnozdravstvenih programa i daljnjem razvoju ustanove. (ika)