VELIKI SPORTSKI USPJEH Mladi đurđevački karatist Ivan Juričić postao viceprvak Balkana!

Ivan Jurčić, mladi karatist iz Karate kluba Đurđevac, postao je viceprvak Balkana na 23. Balkanskom karate prvenstvu do 14 godina koje je održano u Beogradu.

Na natjecanju je nastupilo 796 natjecatelja iz  ukupno 10 država, a u sastavu Hrvatske dječje karate reprezentacije uz izvrsnog Jurčića nastupili su i njegovi kolege iz kluba; Jakob Đebro, Domagoj Kesak, Niko Marović i Valerio Prevedan.

Ivan Juričić je osvojenim srebrnim odličjem postao viceprvak Balkana u svojoj kategoriji, dok ja na lanjskom natjecanju u Turskoj osvojio zlatnu medalju. Ovim srebrom je dokazao kako je već drugu godinu u samom vrhu svoje generacije. Mladi Ivan je redom u četiri borbe pobijedio natjecatelja iz Albanije, Srbije, BIH te se u finalnoj borbi našao s prijateljem iz reprezentacije koji je ovog puta bio bolji.

Mladi Valerio Prevedan osvojio je peto mjesto, dok je Niki Maroviću, Jakobu Đebri i Domagoju Kesaku nastupi na jednom ovakvom prvenstvu jedno veliko iskustvo i poticaj da i dalje nastave naporno trenirati.

U pratnji mladih karataša bili su treneri Luka Cestara, Valentina Benci i Ivor Bolteković Tkalec koji su ih i pripremali za natjecanje, a pridružio im se i Ivan Juričić, predsjednik kluba koji je inače član trenerskog tima Hrvatske karate reprezentacije.

U ukupnom plasmanu Hrvatske je zauzela 5. mjesto osvojivši četiri zlatne, šest srebrnih i osam brončanih medalja. (Bjlive)