Nogometaši NK Bjelovara pobjednici su Županijskog nogometnog kupa. Do drugog trofeja za redom trećeligaš iz Bjelovara stigao je zahvaljujući gostujućoj pobjedi nad momčadi NK Dinama iz Predavca rezultatom od 4:2.
Susret koji je odigran u lijepom dekoru pred 400–tinjak gledatelja, bolje je otvorila domaća momčad i to preko rastrčanog Josipa Piragića koji je u prvom dijelu prvog dijela imao dvije izgledne prilike. Umjesto da domaća momčad to iskoristi i dođe u vodstvo, u 23. minuti je uslijedio hladan šok kada je Tomislav Pleić iz jedne polukontre ”potegnuo” s 20–ak metara i pogodio u sami lijevi donji kut domaćih vratiju. Nije NK Bjelovar dugo vodio. Par minuta kasnije dogodila gužva u gostujućem kaznenom prostoru. Ondje je opet Piragić koji jednu nisku loptu šalje prema golu, a na gol crti nastaje još veći kaos u kojem se najbolje snašao Eugen Jelić Balta te pogotkom za izjednačenje domaće vratio u igru.
U drugom dijelu NK Bjelovar dolazi u vodstvo preko Vjekoslava Kolara koji se s lijevog boka sjurio u domaći kazneni prostor i poentirao za 2:1. Par minuta kasnije glavni sudac Stjepan Hruškar dosuđuje penal za domaće, a s bijele točke je precizan Josip Gegić.
Pred sam kraj utakmice Pejo Kuprešak izbija sam pred domaćeg vratara i dovodio NK Bjelovar u vodstvo od 3:2. Nakon toga domaćini su pritiskali goste na njihovoj polovici terena te stvorili još dvije–tri izgledne prilike za novo izjednačenje. Međutim, treći put to im ipak nije pošlo za nogom. Na koncu je sve njihove nade za povratak u utakmicu otklonio Deni Hajdarović s bijele točke za konačnu pobjedu NK Bjelovara od 4:2.
NK Bjelovaru treba čestitati jer su, unatoč zabrinjavajućim igrama u prvenstvu, ipak smogli snage da nešto naprave u Kup natjecanju.
Posebno treba čestitati i momčadi NK Dinamo iz Predavca, ne samo na srčanoj te fer i korektnoj borbi, već i na tome što su prava klapa koja je kroz sezonu, a potom i kroz Kup natjecanje pokazala svoj pravi potencijal. (ika)





















