VIDEO – NK Bjelovar na jedanaesterce izbacio gradskog rivala iz Županijskog kupa

Nogometaši NK Mladosti iz Ždralova jučer su eliminirani iz polufinala Županijskog nogometnog kupa, nakon što je NK Bjelovar poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca bio bolji od crvenih – 2 : 4. Nakon 90. minuta bilo je 0:0.

Mladostaši u regularnom dijelu gotovo da i nisu stvorili pravu priliku, dok je momčad NK Bjelovara s druge strane vjerojatno odigrala svoju najbolju utakmicu u sezoni. Od prilika posebno treba izdvojiti sjajne šanse Peje Kuprešaka koji se u dva navrata gotovo našao oči u oči s domaćim vratarom Kristijanom Srbljanovićem. Međutim, Ždralovčani su se ipak uspjeli nekako obraniti, a jednu priliku je gotovo s gol linije ”čupao” domaći igrač Ivan Bošnjak. U penal seriji momčad s Logora bila je daleko smirenija i preciznija, a gradski derbi, bilo da je riječ o kupu ili prvenstvenoj utakmici, ponovno se dokazao kako je tijekom susreta gradskih rivala zaista sve moguće.

NK Bjelovar ovom se pobjedom plasirao u finale u kojem očekuje boljeg iz današnjeg susreta NK Dinamo iz Predavca i NK Tomislav iz Bereka. (ika)