Nogometaši NK Bjelovara danas su na domaćem terenu uspjeli svladati NK Čepin u 25. kolu Treće HNL Istok rezultatom 2 : 1.
Čepin inače slovi kao čvrsta momčad koja zna igrati nogomet po zemlji, a treće mjesto na tablici davalo je do znanja kako momčad s Logora koja se nalazi na pretposljednjem 15. mjestu, neće imati nimalo lak posao.
Međutim, na kraju se rezultat okrenuo u korist domaćina koji na tome može zahvaliti samo nebesima.
No, krenimo od početka.
Presudili kartoni
U prvom dijelu, već u 10. minuti gostujući Vedran Goluž zaradio je direktni crveni karton nakon udaranja rukom Željka Ostrmana. Igrač manje nije znatno utjecao na igru do kraja poluvremena, no zato je drugi dio donio pregršt zanimljivosti.
U 51. minuti gostujući igrač Bruno Krstanović kažnjen je drugim žutim kartonom što se pokazalo ključnim za daljnji tijek utakmice. S jednim igračem manje još nekako, ali bez dva igrača Čepin je teško stizao trkački pokrivati sve rupe.
Sjajna je to bila prilika da Bjelovarčani stegnu obruč oko gostujućeg vratara Luke Kordića. Tako je i bilo, a plodovi agresivne igre stigli su u 56. minuti kada Marijo Rajić nakon jedne podvaljene lopte izbija sam u kazneni prostor i matira gostujućeg vratara.
Tri minute kasnije, u 59. minuti, domaćini su zaradili korner. Na sjajno zavrnutu loptu Ivana Nikšića glavom u kaznenom prostoru gostiju reagira Željko Ostrman i povećava vodstvo na 2 : 0.
Gosti zamalo iskoristili neozbiljnost NK Bjelovara
Umjesto da čuvaju rezultat i utakmicu mirno privedu kraju ili, pak, napune mrežu domaćina, ovisno o naputku trenera Alena Mrzlečkog, domaća momčad do kraja utakmice uspijeva ”skuhati” nekoliko izvrsnih prilika za Čepin. Gosti su u završnici imali dvije ”mrtve” šanse, a da nije bilo snalažljivosti mladog domaćeg vratara Nikole Beljana, sada bi čitalo o drugačijem rezultatu.
Jednu od ”skuhanih” prilika gosti su naplatili u sudačkoj nadoknadi kada su čak dvojica domaćih posve nepotrebno ”pokosila” nekog do gostiujućih igrača u svom kaznenom prostoru. Čepinov Luka Agatić bio je precizan s bijele točke i ublažio poraz.
Gruba igra
Osam žutih te jedan crveni karton dovoljno ukazuje na grubost utakmice, a mora se priznati kako se daleko grubljom danas pokazala gostujuća momčad. Možda je glavni sudac Marko Dergez mogao pokazati još nekoliko kartona, no pitanje je koliko bi igrača do konca utakmice ostalo na terenu.
Ono što bi posebno trebalo zabrinuti domaće je nemogućnost da do kraja unakaze protivnika, s obzirom na dva igrača više na terenu. Premda desetkovana zbog vlastite krivice, momčad Čepina ipak je uspijevala osujetiti većinu prijetnji koje su stizale iz redova NK Bjelovara. (ika)








