Rukometaši RK Bjelovara nastavili su nizati poraze u Premijer ligi.
Naime, u 10. kolu NK Bjelovar sinoć je izgubio na domaćem terenu od ekipe MRK Sesvete rezultatom 22:23, upisavši tako peti poraz u sezoni.
Gosti su bolje ušli u susret, poveli su rezultatom od 0:3 pa su otišli na 2:6 i tako sve do 9:14 (+ 5 razlike) što je bila najveća razlika na utakmici, ali i rezultat s kojim se otišlo na odmor.
Serijom od tri pogotka (Matej Vuleta s dva, a Petar Lulić s jednim pogotkom), domaćini su se uspjeli tek u 47. minuti vratiti u utakmicu. Dvije minute kasnije još uvijek su bili u egalu (18:18), no tada su gosti ubacili u višu brzinu i najmanje s golom razlike održavali prednost. Nažalost, domaća momčad novopečenog trenera Josipa Pećine u preostalom vremenu nije uspjela izjednačiti rezultati i osvojiti barem bod.
Time je RK Bjelovar propustio sjajnu priliku da barem kod kuće osvoji bodove. No, kako je i sam Pećina oprezno rekao u najavi utakmice ovdje, Sesvete su ponajbolja momčad lige što se na koncu sinoć i pokazalo u bjelovarskoj Dvorani europskih prvaka. U 10. kolo zabilježena je i jedna senzacija. Naime, ekipa iz nižeg dijela tablice – riječki RK Zamet, na gostujućem terenu u subotu je samljeo vrlo dobru RK Goricu s čak šest golova razlike (31:37) i time postao senzacija kola. (ika)