Opća bolnica Bjelovar se dobro pripremila za povećani broj pacijenata oboljelih od koronavirusa i na raspolaganju je dovoljno opreme i kreveta, rečeno je na konferenciji za novinare u najvećoj županijskoj zdravstvenoj ustanovi.
-Mi u ovom trenutku imamo 18 respiratora i 70 kreveta za opservaciju i liječenje pacijenata oboljelih od COVID-a 19, a još to možemo povećati za 20 dodatnih kreveta. Trenutačno je na liječenju 25 pacijenata i 14 na opservaciji dok na respiratoru nemamo pacijenata. Želim zahvaliti županu Bajsu i Županiji koja je nabavila potreenu opremu kako bismo mogli pomoći svim pacijentima. Trenutačno je van stroja 88 djelatnika bolnice i pozivam sve građane da se drže preporuka kako bismo zajedno lakše prebrodili ovu situaciju – kazao je prim. Ali Alluch, ravnatelj Opće bolnice Bjelovar.

– Opća bolnica Bjelovar je jedna od najopremljenijih u državi po broju respiratora na broj osiguranika i svima koji budu trebali takvu pomoć, a nadam se da će ih biti što manje,bolnica može osigurati liječenje. Učinili smo sve da zdravstveni sustav bude spreman i građane pozivam na odgovornost i razumijevanje – kazao je župan Damir Bajs. (dv)


