Izvor: MZO

Svjetski dan učitelja ove je godine u Hrvatskoj bio poseban jer je prvi put Ministarstvo obrazovanja nagradilo najbolje, točnije 510 odgojno-obrazovnih djelatnika kojima je na subotnjoj svečanosti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici (NSK) nagrade uručila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Okupile su se najbolje odgojiteljice i odgojitelje, učiteljice i učitelje, nastavnice i nastavnike te profesorice i profesore iz cijele Hrvatske koji su se posebno istaknuli tijekom prošle školske godine, a kojima je ministrica Divjak poručila da budu hrabri u provedbi obrazovne reforme te da će ih Ministarstvo u tomu podupirati i pomagati jer bez njih reforma jednostavno ne može uspjeti.

S područja Bjelovarsko-bilogorske županije nagrađeno je ukupno 15 prosvjetnih djelatnika od kojih je čak četiri iz Osnovne škole Čazma. Tko su sve dobitnici nagrada, pogledajte u nastavku i to abecednim redom. (ika)

Izvor: MZO

Tamara Brozović Jurišić, OŠ Čazma, nagrađena je za mentorstvo učenicima na državnom natjecanju, održana predavanja na županijskoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse, uređivanje školskih mrežnih stranica, sudjelovanje u eksperimentalnom programu,

Helena Gustović Ljubić, I. OŠ Bjelovar, nagrađena je za mentorstvo učenicima na državnoj i međunarodnoj razini, održana predavanja i radionice, dijeljenje primjera dobre prakse, autorstvo digitalnih obrazovnih sadržaja te sudjelovanje u međunarodnim projektima,

Mihaela Kelava, Gimnazija Bjelovar, nagrađena je za mentorstvo učenicima na državnoj razini, održanim predavanjima državne, međunarodne razine, pisanju stručnih članaka, sudjelovanju u EU projektima i sudjelovanju u radu na unapređenju sustava obrazovanja,

Ljiljana Kolar Pantaler, OŠ Čazma, nagrađena je za održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, mentoriranje online edukacije, suautorstvo metodičkih priručnika i rad u radnoj skupini cjelovite kurikularne reforme čime doprinosi unapređenju obrazovnog sustava,

Nataša Ljubić Klemše, I.OŠ Bjelovar, nagrađena je za održana predavanja, doprinos struci radom u strukovnoj udruzi, suautorstvo udžbenika, metodičkih priručnika i online edukacija te sudjelovanje u projektu,

Davorka Medvedović, OŠ Rovišće, nagrađena je za osmišljavanje novih nastavnih sadržaja, mentorstvo učenicima na državnoj razini e održane radionice na međunarodnoj razini,

Ivana Moguš, OŠ Čazma, nagrađena je za mentorstvo učenicima na državnom natjecanju, održano predavanje na županijskoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u međunarodnom projektu, uređivanje školske mrežne stranice, sudjelovanje u eksperimentalnom programu, sudjelovanje u istraživanju,

Tanja Nađ, OŠ Ivanska, nagrađena je za mentorstvo učenicima koji sudjeluju na natjecanjima, smotrama i sl. na državnoj razini, objavljivanje stručnog članka u tiskanoj ili online publikaciji u Republici Hrvatskoj (do tri suautora; koordiniranje 2 projekta iz područja odgoja iobrazovanja u trajanju od najmanje godinu dana na državnoj razini, uređivanje školske mrežne stranice, lista ili stranice na društvenim mrežama te pripremanje,

Tihana Petković, OŠ Vladimira Nazora Daruvar, nagrađena je za održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse, vođenje online edukacije, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u radnim skupinama za izradu kurikulumskih dokumenata,

Robert Poljan, Gimnazija Bjelovar, nagrađen je za održana predavanja i mentoriranje edukacija na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini, rad u udruzi i unapređenju rada škole,

Branko Raičković, IV. OŠ Bjelovar, nagrađen je za mentorstvo učenicima na državnim i međunarodnim natjecanjima, održana predavanja na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini, rad u strukovnoj udruzi, izvannastavni rad s darovitima, objavljivanje stručnog članka, uređivanje školske mrežne stranice, organiziranje javnog događaja,

Martina Supančić, I. OŠ Bjelovarna, nagrađena je za održana predavanja na međužupanijskoj i međunarodnoj razini, objavljivanje stručnog članka i sudjelovanje u projektima,

Danijela Šajtar, OŠ Čazma, nagrađena je za sudjelovanje u projektima, uređivanje mrežnih stranica škole i sudjelovanje u eksperimentalnom programu,

Suzana Turković, III. OŠ Bjelovar, nagrađena je za mentorstvo učenicima na državnom i međunarodnom natjecanju, održano predavanje na županijskoj razini, rad u strukovnoj udruzi, objavljivanje stručnog članka, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u međunarodnom projektu, organiziranje javnog događaja,

Valerija Turk-Presečki, Gimnazija Daruvar, nagrađena je za održana predavanja i radionice na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini, mentoriranje online edukacija, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u radnim skupinama za izradu kurikulumskih dokumenata.

Comments

comments